Simcity 3000 Taktikleriniz

220.000 nüfüsum var. Yıl 2030 gibi. Ama her şey kesildi bir anda. r,c,i taleplerinin hepsi durdu. Hi-tech endüstri gelişmedi. Komşulardan su,elektrik,çöp istekleri de gelmiyor. Ne yapmak lazım? Ya da şöyle söylim bir daha şehir geliştirirken nelere dikkat etmek gerek? Teşekkür ettim.

vergileri düşürüp biraz r basmaya başla, nüfusun derhal artar. ondan sonra uygun bir zamanda vergiyi yükseltip binersin halkın sırtına, vurursun kırbacı vurursun kırbacı.

  • tekosin  (23.01.11 22:59:43)
3000'i hatirlamiyorum ama simcity serisinin altin kurali: egitim + ortalama land value = ht industry.

sehrinizin zengin nufusunu dusunerek commercial officelere yonelin yavas yavas (bu olay 3000'de var miydi hatirlamiyorum yine :)
  • tom riddle  (23.01.11 23:18:00)
Abi güzel söylüyorsunuz ama land value yüksek olan yerledeki apartmanlar direk abandon ediliyor. Tax'ıda düşük tutmama rağmen. Kafam karıştı.

  • daddy  (23.01.11 23:22:41)
Demek ki is yok veya commute time cok yuksek (ise gitmeye cok zaman harciyorlar). Oncelikle demanda gore zone yapin ve ulasimi da iyilestirin.

  • tom riddle  (23.01.11 23:38:49)