Triger Kayisi - Servis vs. Usta

merhaba, aracimin (307-87k km) triger kayisini degistirecegim. yetkili servis ile usta arasinda sadece bu islem icin 100+ yakın fiyat farkı var. Islemin zor oldugunu soyleniyor, aradaki farki odemeye deger mi? nedir gorusleriniz?

Ek not: eger onerebileceginiz, ozelllikle maslak levent tarafinda usta varsa super olur aslinda.

bu zamana kadar 3-4 kere işlemi sanayilerde yaptırdım. bence servise fark ödemeye değmez.

  • trick style  (11.02.08 10:07:01)
farkı ödemeye kesinlikle degmez.
ben 250 ytl lik parcayı bize 900 ytl olarak faturalandırdıklarını biliyorum (işçilik degil)ilk basta enayi gibi tüm parca degisimlerini servisinde yaptırmıstık ama sonra çok pişman olduk. yalnız iyi bilen garantili yani, mümkünse tanıdıgınız olan birini bulun.çünkü sanayidekilerden de para yolmaya bakanlar oluyor

  • merope  (11.02.08 10:26:40)
100 lira fiyat farkı hangi fiyatlar arasında bir fiyat farkı? mesela 50-150 derseniz çok olur ama mesela 800-900 derseniz servis daha mantıklı olur.

  • co2s2  (11.02.08 12:03:40)
yetkili servis iscilik dahil ~450+; ustacigim ise ~350 diye fiyatlandiriyor islemi.

  • murat mc  (11.02.08 12:26:25)
arabadan beklentine gore karar ver bence,uzun yıllar kullanırım arabamı herkese elletmem diyorsan servisi tercih et,dısarıda kotu bir ustaya denk gelirsen cok ugrasırsın, 100ytl için değmez

  • silensio  (11.02.08 13:14:05)
fiyat farki sadece 100ytl ile sinirli ise kesinlikle deger. zira bu triger kayisi denilen sey subaplar vs bi ton oynar parcayi kumanda eder ve cok hassastir. rulmanlarin montajinda ne kadar sıkılması gerektigi bile cok onemlidir. simdi gider ustadan degistirirsin topu topu 100 ytl icin; yarin birgun kayisa bisiy olur... alirsin eline subaplari, krank milini, külbütor kapagini.. al sana nerden baksan bi retifiye parasi:3000 ytl... serviste yaptirirsan elinde kapi gibi faturan olur, bi ariza olursa da motorun belese yapilir. takdir sizi. sevgiler saygilar.

  • ayi terbiyecisi  (11.02.08 14:56:27)
206'nınkini sanayide değiştirmiştim, 300 civarı tutmuştu yanlış hatırlamıyorsam (1,5 sene kadar oluyor). Aslında servisle çok fiyat farkı yokmuş, yani 100 lira için değmeyebilir.

Bir de Bosch Service diye yerler var, onlardan fiyat al bence.
  • sui  (11.02.08 15:24:52)
Benim de bir Peugeot 206'ım var. Bakımlarını servise yaptırıyorum ama hiç memnun kalmıyorum peugeot servislerinden. www.sikayetimvar.com da da onlarca servis şikayeti var. Bazı ustaların servisten daha kaliteli iş çıkardıkları söyleniyor. Hiç denemedim ama yani denemeyi de düşünüyorum. Bilemiyorum Ankara böyle sağlam bi usta bilen varsa bize de bildirsin...

  • selimse  (11.02.08 18:54:44)