opera mobile

o kadar aradım bulamadım şimdi kolay bir yerden çıkacak diye korkuyorum valla.

- ana ekranda 9 tane hızlı erişim listesi oluyor ya, oradan bir adresi nasıl siliyoruz?

- istediğimiz miktarda zoom nasıl yapıyoruz?

telefon dokunmatik değil.

basılı tuttuğunuz zaman bir menü çıkması lazım. o menüden silme, değiştirme, yeni tabda açma falan yapılıyor (ben de bulamamışıtım başta heheh.)

zoom da kısayol tuşu ile olmalı, 1-9 ya da # * deneyin.
  • dekila olmeka  (23.01.11 17:03:34)
zoom kısayol tuşlarıyla olmadı ya. * ve # ile başlayan kısayollara bakıyorum oradan denk gelmedi.

  • sanal uyku  (23.01.11 18:13:43)
-hizli erisim sembollerinin uzerine gel, 1'e bas, duzenleyi sec.
-menuden ayarlar ordan yakinlastirma secenekleri. ayrica bi bilgi daha vereyim *'a basarsan alt-ust cubuklar gozukmez. tam ekran moduna gecer.

  • raycharles  (23.01.11 19:12:53)
ayarlardaki yakınlaştırma kısmı tüm sitelerde geçerli olan bir zoom sağlıyor. ben her seferinde ayarlara girip zoomu değiştirip sonra tekrar ayarlara girip düzeltmekle uğraşmak yerine o anda bir fotoğrafa bakarken bir iki tuşla rahatça yakınlaşıp uzaklaşabilmek istiyorum. bunun bir tuşu yok mu?

  • sanal uyku  (23.01.11 19:20:18)
o zaman bakmak istedigin resmin uzerindeyken secme tusuna uzun basili tutup goruntuyu ac dersen yeni sekmede daha net ve buyuk olarak aciyor. ya da kaydedince ayni sekilde..

  • raycharles  (23.01.11 19:33:13)
hm evet resimler için bu kullanılabilir belki ama anladığım kadarıyla sayfa geneline 1-2 tuş kullanarak zoom giremiyoruz. illa ki ayarlardan girmek gerekiyor o da tüm siteleri etkiliyor.

  • sanal uyku  (23.01.11 21:01:12)