Netbook performansı?

Netbook almayı planlıyorum ancak verim alamamaktan korkuyorum.
Netbook kullanıcıları yada bilgisi olanlar, netbook deneyimlerini, kullandıkları marka ve modelle beraber, paylaşabilirler mi?

ne beklediğini yazsan daha iyi olur. sadece internete gireceksen, flash sitelerde cirit atmayacaksan, office programları kullanacaksan al. geri kalan herşey için notebook.

  • emrag  (22.01.11 15:45:09)
paraya bakar, alienware 11 var baya notebok kapasitesinde.

  • bryan fury  (22.01.11 15:56:07)
(bkz: #21764189)

  • alan shearer  (22.01.11 17:09:07)
dh'daki yazida da belirtildigi uzere donanimsal olarak iyi bir sey istiyorsan parayi cikartacaksin cebinden.

ben asus 1000h kullaniyorum uzun suredir. genel manada yazi ve internet amacli kullaniyorum. simdiye kadar yea sunu yapamadi diyebilecegim bir seyi olmadi. bu tur aletlerin kullanim amaclari az cok belli. uzun sarj sureleri, rahat tasinabilir olmalari ve daha da onemlisi uygun fiyatlari.

1201 bence orta duzey bir kullanici icin su an en iyi tercihlerden birisi. tek kotu yani agirligi (12" olmasindan oturu). cok param var oyun da oynarim 12" olsa bile dersen 1215. param nispeten az ama isim cok, her yere tasirim bunu dersen dell 1018 diye ozetleyebiliriz.
  • entrapmen  (22.01.11 17:40:59)
Adobe Reader,
Ofis Programları,
özellikle movie maker tarzında programlarla video klipler oluşturuyorum tabi ki video converter kullanıyorum sıklıkla...
Birde eski oyunları çalıştırır mı, mesela age of mtyhology gibi oyunlar?
Kullanım amaçlarım genelde bunlar, bunları rahatça yapabilecek bir netbook bakıyorum.
Varmı uygun fiyatlı bir marka&model öneriniz??
  • livaneli kadir  (22.01.11 18:00:54)
bi defa bu buyuklukteki ekranlarda ince iscilik yapmak cok zor. photoshop vs kullanilabiliyor ama zorluyor insani bir sey yaparken. illa harici ekrana baglamak gerek. movie makerla is yapmadim ama onda da zorlayacagini tahmin ediyorum. islemci acisindan artik cok ilerlemis durumdalar. lakin kalkip da dell 1018de movie maker kullanmaya ancak "kasabilirsiniz". ona emin olun.

her daim yanimda tasirimdan uzaklasiyorsaniz o vakit normal bir laptop almanizi oneririm. 1000 liraya i5 islemcili laptoplar mevcut ne de olsa. yani 1215 performans/fiyat olarak bence yuksek fiyatta.

asus 1000h ile age of empire oynayabiliyordum (o kucuk ekranda kanser etse de). age of my* de muhtemelen calisacaktir ama cok bir sey beklemeyin. savaslarda ozellikle kastirma sorunu yasayabilir dell 1018.

nvidia ion olan 1201de oyun performansi daha iyi, 1215 zaten netbook bile degil :)

siz su sorulara yanit verin bence asil; bu aleti surekli yaninizda tasiyacak misiniz? batarya sureleri sizin icin gercekten onemli mi? butceniz nedir?
  • entrapmen  (22.01.11 18:16:32)
Eski bir pc kullanıcısıyım o yüzden hazırda lcd monitörüm var problem yok o konuda...
Genellikle ev kullanıcısıyım ama seyahate çıkarkende yanıma almak istiyorum.
Pil ömrü benim için önemli ve bütçe en fazla 800lira.
Benim amacım hem şu anki ihtiyacımı karşılamak hemde ileriye dönük bir adım atmak.
  • livaneli kadir  (22.01.11 18:45:08)
dell 1018 650 lira
almak istersen bana ulaşabilirsin

  • caglaria  (22.01.11 19:18:24)
@caglaria: hb'da 515 lira olan aletten mi bahsediyorsunuz? :)

@liveneli_kadir: ileriye donuk bir yatirim olarak zor netbook olayi. evde kullanacaksaniz genel olarak o vakit laptop dusunun derim. disarida toplam kullaniminizin cok azini gerceklestireceksiniz diye performanstan bosu bosuna taviz vermenize gerek yok.
  • entrapmen  (22.01.11 19:42:27)
@alan shearer
@entrapmen
paylaştığınız bilgiler için teşekkürler...
Duyuruyu kaldırmıyorum, herkes faydalansın :)
  • livaneli kadir  (22.01.11 22:42:48)
@entrapme : indirime girmiş evet o alet.

fiyat
USD +KDV
İndirimli
:
279,00 USD +KDV
KAZANCINIZ
%24
166 TL
KDV Dahil
: 514,24 TL
| Peşin fiyatına 12 x 42,85 TL
  • caglaria  (23.01.11 21:22:15)