Bilgisayarda çalar saat?

Böyle bir şey var mı ya da program? Bilgisayarı kursam bi saate,kendiliğinden açılsa ve ses yapsa,zil çalsa vs.

Hayal mı kuruyorum var mı böyle bir şey?

bilgisayar sürekli açık olacaksa , neden olmasın. ama ben, saati gelince bilgisayarı açıcak herhangi bir yazılımla karşılaşmadım bu zamana kadar.

  • qtk  (20.01.11 20:04:03)
www.inndir.com

açıkken tabi
  • sarper361  (20.01.11 20:09:44)
bazı bilgisayarların bios ayarlarından yapılabiliyor galiba açılma işi.

  • redstreak  (20.01.11 20:21:12)
yok kapalıyken açılsın istemiş idim.

  • halen  (20.01.11 20:27:57)
var. task scheduler. windows 7 için ingilizce'sinden anlatabilirim isterseniz. benimki türkçe olmadığı için türkçe karşılıklarını tam bilemiyorum.

tik almışım madem, anlatayım.

"başlat"tan ingilizce ise "task scheduler", türkçe ise "görev zamanlayıcı" (galiba) diye arayıp açın. sağ tarafta "actions" altında "create task"ı seçin, bir isim verin görevinize. aşağıda "run whether user is logged on or not"ı seçin, yularıdan "triggers" kısmına gelip alt kısımdan "new"ı seçin, ordan saati, tarihi falan ayarlayın (açık zaten oralar.). "ok" seçip actions kısmına gelin, oradan tekrar "new". yukarısı "start a program" olsun, sağ taraftan "browse" seçin ve oradan çalmak istediğiniz ses dosyasını bulup seçin. bundan da "ok" seçip çktıktan sonra "conditions"a gelin ve orada "wake the computer to run this task"ı işaretli haline getirin, diğerlerinin de işaretlerini kaldırın. "ok" seçip çıkın.

önce bir alarm ayarlayıp, bilgisayarı kapatıp deneyin. ben bilgisayarı kapatıp denemedim hiç, benimki hep açık olduğundan.

not: bilgisayarın sesini açık bırakmayı unutmayın.
  • lemmiwinks  (20.01.11 20:35:55 ~ 20:53:00)