şarap ve şarkı

Küçük süprizlerle dolu bir planım var kız arkadaşı adayına.
Evin belli bölümlerine saklanmış küçük hediyeler olacak. Eve girdiği an onları bulmak için verilen ipuçlarına göre arayacak bulacak. Ama ufak bir sorun var.
Şarap kültürü olmayan birine çok pahalı olmayan ama güzel bir kırmızı şarap tavsiyesine ihtiyacım var.
Bir de, ufak oyunumuz oynanırken fonda çalacak güzel, romantik, anlamlı şarkılara ihtiyacım var.
Bir el etseniz, güzel bir birliktelik kurulmasını sağlarsanız çok mutlu mesut olacağım.
Teşekkür ederim.

corvus blend.

  • bryan fury  (20.01.11 00:26:03)
(bkz: kavaklıdere yakut)
yazdığım gibi en ucuzu diadadır..

  • purkinje  (20.01.11 00:27:43 ~ 00:39:00)
Villa doluca

  • skywalkeremre  (20.01.11 00:33:16)
sunrise

  • habula  (20.01.11 00:33:26)
@habula
hangi sunrise ? :)

  • baris daima  (20.01.11 00:36:25)
norah jones- come away with me

  • hıkmıkzık  (20.01.11 00:38:20)
Frontera - Chile Merlot'su

  • mavi karanlik  (20.01.11 00:41:49)
@mavi karanlik
nerede bulabilirim Chile Merlot'u ?

  • baris daima  (20.01.11 00:49:14)
@baris daima şarap için ne kadar verebileceksin? frontera merlot 30 lira kadardır. bir de nerde olduğunu yaz şarap alınacak yer yazalım.

şarap kültürü yoksa şaraplı sürpriz yapmasaydın. çok sırıtmasın.
  • mea maxima culpa  (20.01.11 01:07:08 ~ 01:07:36)
haftasonuna kadar ucuz şaraplardan en iyi tadı veren sıcak şarap denemeleri yap. hatununa sıcak şarap içir.

  • xeuszt  (20.01.11 01:10:30)
@mea maxima culpa ikamet yeri Adana hocam. merlot 30 lira ise uygundur. herhangi bir süpermarkette bulamaz mıyım (migros, real, tansaş gibi) ?
çok düşündüm ne olsun diye ama şimdi romantik bir şeyler olsun istiyorum bira, rakı, vodka olmaz sanki üstadım. şarap daha iyi gibi duruyor. tabii açığım yeni fikirlere. söyleyiniz lütfen, olabiliritesi varsa yaparım.

  • baris daima  (20.01.11 01:50:49)
ayarlayabilirsen metro ya git. orada çok uygun fiyatlara yabancı şaraplar var. ca' ernestoydu sanırım çok iyi o.-15 lira gibi.. özel bir şarapmış gibi duruyor tadı da gayet iyi:) bende çalıştı eminim senin de işine yarar...

  • decameron  (20.01.11 07:35:16)
macro'da olduğunu biliyorum. migros için emin değilim. şarap kültürü olmayınca pot kırma dedim. misal frontera bunun markası, şili şarabı ve merlot'da çeşidi.

  • mea maxima culpa  (20.01.11 08:47:57)
kız şarap seviyor mu? onun da şarap kültürü yoksa bence meyve şarabı dene, en risksizi, hem de yanında bişey olmadan da gayet rahat içiliyor, kızlar çok sever, özellikle karadut ve vişne olanları. real'de bulabilirsin (adana'da real vardı diye hatırlıyorum ama?).
biz bir arkadaşımıza benzeri bir sürpriz yapmıştık doğumgününde, ipuçlarını chopsticklere (şu çin yemeği yenen çubuklar) sarmıştık, onlar da onda kalmıştı sonra, çok sevmişti. bir de şarap dışında mojito filan deneyebilirsin, şık iki bardak alırsın. bacardi hazır mojito çıkardı, sadece soda ve buzla servis edilebiliyor.

  • opucuk baligi  (20.01.11 09:05:12)
jeff buckley - lilac wine

  • blackbasat  (20.01.11 09:18:45)
Horoz Karası + Çamlıca Gazoz.

  • ForzAras  (20.01.11 12:00:26)
marcy playground-i saw stars

  • tueio  (20.01.11 12:33:46)
@decameron, metroya bakacağım tamamdır. umarım işe yaracak bunca zahmet üstad ;)

@mea maxima culpa, macrocenter sadece istanbul'da var diye biliyorum. en azından bulabilmek için, büyük mağazalara bakacağım. pot kırmama olayına dikkat edeceğim. sonuçta rezil olup her şeyi batırmak da var. o yüzden şarap konusu açılırsa değiştirmek konuyu en iyi çözüm gibi.

@opucuk baligi, seviyor maalesef ki. öncelikle şarapları bulamazsam mojito aklımda olacaktır. iyi bir alternatif olabilir. chopstickleri real'de bulabilir miyim üstad ? bunu diyerekten aklıma muhteşem bir fikir getirdin sağol üstad :)

pazartesiye daha vaktimiz olduğundan güzel bir şeyler olacak gibi sayenizde :)
  • baris daima  (20.01.11 14:04:00)
gelişmelerden haberdar et :))

  • mea maxima culpa  (20.01.11 20:22:15)