XP CDsi İle Onarma Yapsam Dökümanlarım kaybolur mu?

Bilgisayarı açıyorum, masaüstü açılıyor, başlat çubuğu, bilgisayarım simgeleri falan geliyor ama başlat, bilgisayarım, belgelerim veya herhangi bir word excel dosyasına tıklayamıyorum, mouse sadece oynuyor ama sağ ve sol tıklama çalışmıyor.

Explorer.exe'ye bi virüs yapıştığını düşünüyorum. DOS'tan biraz inceledim, p3vwxx.exe diye bir şey sanırım. Ama DOS'tan silemiyorum.

Güvenli kip ve Dizin Hizmetleri Geri yükleme Modu'nda da aynı kilitlenme söz konusu.

Sizce ne yapmalıyım? Başlatma CD'si oluştursam çözüm olur mu? Ya da Onarma CD'si taksam

XP Onarma CD'si ile onarma yapsam, verilerimin kaybolmasından korkuyorum. Sizce verilerim kaybolur mu?

MiniXP ile sistemi açmaya çalıştım, direkt mavi ekran geldi, sistem hiç açılmadı. Bi mallık yaptım, bilgileri C sürücünde bıraktım. Format atmam mümkün değil.

Anlayan biri beri gelsin hele... ÖNEMLİ...

onarma cd'si sadece sistem dosyalarınızı onarır. windows klasörü dışında olan herhangi birşeyi kaybetmezsiniz.

  • cumingsoon  (17.01.11 23:39:16)
@cumingsoon, hacı eminsin di mi? Benim için çok önemli zira... Bu arada ilgilendiğin için çok çok teşekkür ederim.

  • gurdas mann  (17.01.11 23:41:38)
onarma da başarısız olursa, diski söküp başka bir bilgisayara 2. disk olarak bağlayıp belgelerinizi kurtarabilirsiniz. kullanıcı hesabına şifre koyup, dosyalarımı gizle demediğinizi var sayıyorum.

  • togi  (17.01.11 23:43:41)
usta bişey olmaz. sen raad ol. format atmıyorsun ki, sadece sistem dosyalarında bir bozukluk var onları onarıyor. eğer diskin birkaç bölümse önemli olarak geçici olarak diğer bölümlere at, için raad olsun.

  • cumingsoon  (17.01.11 23:45:56)
system32 klasörüne porno falan koyduysan başka yere al, diğerlerini dert etme.

  • holybullshit  (18.01.11 00:12:27)
Kullanıcı hesabında parola yok ama, HDD laptop hadrrdiski. O yüzden sökmem mümkün değil. Diskin bir bölümünden başka bir bölümüne dosya kopyalamam/taşımam için Explorer.exe'nin çalışması gerekiyor. Explorer.exe çalışmadığından bu işlemleri yapmam mümkün değil. Ayrıca bilgisayarda başka partition yok, sadece C:\ sürücüsü var.

Bilgisayar benim değil, patronun. Adam taşak geçti benimle, nasıl kurtaramazsın, sen nasıl anlıyorsun felan dedi. 14 yıldır bilgisayar kullanırım, ne sistemler kurtardım ama bu sefer olmadı. Onarma seçeneğini denemedim bir tek. Çünkü şimdiye kadar CD'den onarma gibi bir şeye gerek kalmadan ben kurtarırdım her şey. Bu sefer Explorer.exe çökünce ve diğer kiplerden de çlışmayınca hiç bir şey yapamadım. System32'de porno falan yok. Temp'ten p3vwxx.exe bulaşmış...

Bugün öğleden sonra XP CDsi ile onarmayı deneyeceğim herhalde, bu kadar kişi dosyalarınız etkilenmez demiş. Adamın resimleri var makina da onlar önemli zaten, capsler kurbağa olmaz inşallah... Dosyalar gider diyen biri varsa öğlene kadar buraya bişeyler yazsın lütfen, durun siz kardeşsiniz falan...*
  • gurdas mann  (18.01.11 08:13:19)
notebook diski olması fark etmez. muhtemelen sata'dir. benim rutin yaptigim olay. kolay cikacak bir kisimdadir hdd.

olmadı diski biçimlendirmeden win7 kurun üstüne, c:\windows.old klasöründen resimleri alır, yine xp kurarsınız. xp onarma işlemi %10 işe yaramakta(tecrübelerime dayanarak).
  • togi  (18.01.11 08:34:28)
Format at, ama Windows 7 kur. Windows 7 kurduktan sonra eski Windows un belgeleri, C:/ nin icinde Windows.old adli bir klasorun icinde tutuluyor, herseyini kurtarirsin. Istersen sonra yeniden XP kur ya da Windows 7 ile devam et.

  • LordofDrinkzz  (18.01.11 15:36:09)