amerikadan ipod touch almak ve fiyat-vergi ilişkisi

muhterem romalılar;

amerikaya arkadaşım hazır gidiyorken kendisinden 4. nesil 32 gb bir ipod touch istedim. şimdi sorularım şunlar:

1- kendi kredi kartımla arkadaşım benim adıma ipod alabilir mi oradan? getirirken sorun çıkar mı?
2- gurbet ellerde de taksit geçer mi? geçmezse de neyse artık götümüze girecekse girsin.

en önemlisi

3- 32 gb ipod touch 300 dolar diyor apple.com peki bu olaya vergi dahil mi? yani 460 lira gibi bir şey tutuyor. kredi kartımın limiti 500 lira. göte gelmeyeyim lan??

bilenler bildirsin, bulanlar buldursun.

Mastercard ise dünyanın heryerinde geçiyor.Ben de trde kullandığım kredi kartımla almıştım.Rakamdan emin olmak lazım.Ama çok oynayacağını sanmam.Örneğin ben iphone 4 almıştım 600 dolardı vergiyle beraber 690 dolar olmuştu.Yani İpodda da en fazla bu kadar oynayabilir.Taksitle alışveriş olayı zor galiba.Hiç böyle birşeye rastlamadım çünkü.Ya cash ya kartla tek çekim istiyorlar.Ayrıca getirirken de hiç sorun çıkmaz.Faturasını her ihtimale karşı saklasın.Bir sorun olmaz

  • esma_sultan  (17.01.11 21:54:47)
benimki visa. sanırım her ikisi de problem çıkarmaz. ama yine de 500 liralık limiti olan işbankası kredi kartımla arkadaşım benim adıma oradan 300 dolarlık o ipod touch'ı alabilir mi diye net bir şekilde öğrenmek istiyorum.

  • barkopasa  (17.01.11 22:06:34)
300+sales tax odeyecek. eyalate gore degisir o oran. nyc'da en son %8 idi. gurbet elde taksit kampanyalari bazan oluyor. orn: yilbasinda hsbc galiba msg atmisti yurtdisi alisverisinize bilmemkac taksit diye

  • no avalon  (17.01.11 22:19:25)
Hangi eyaletten alacak?

  • esma_sultan  (17.01.11 22:37:36)
new york'ta bulunacak.

  • barkopasa  (18.01.11 09:45:16)
New York ta ise tax orani %8 yani 324 $ olacak.
Ikincisi taksit gecmesi icin, kullanacagin kredi kartinin yurtdisinda yapilan alisverislere taksit imkani gibi birseyinin olmasi lazim. Ben New York ta okuyorum, okul parami internet uzerinden babamin Flexi kart ile yatiriyorum ve her seferinde 3 taksit yapiyor. Bu taksit olayi yalniz internet uzerinden gecerli. Kendi kredi kartini ona versen o orda onu kullanamayabilir, gerci kimse kimseden kimlik istemiyo herhangi kredi kartli alisveriste.

  • LordofDrinkzz  (18.01.11 15:45:07)