CityVille

Selamlar duyuru sakinleri,
İki gündür okunuşunu bile bilmememe rağmen CityVille'ye/e merak sarmış bulunmaktayım.
Ricam şu ki, aranızda oynayan varsa şu başkasının şehrine iş yeri kurma olayını anlatabilir mi?
Kuranın, kurulmasına izin verenin kârı ne?
Ha bi' de bir şey var imar izni herhalde Türkçe'si. O nedir ki?
Cevaplayabilecek varsa şimdiden çok teşekkürler.

baskasının sehrine dükkan actıgında ordan da para kazanıyosun, sehrine dükkan acılanda o dükkanın gelirini toplayabiliyor yani iki tarafta kazanıyor. imar iznide şu; oyunun ilerleyen levellerinde arazini genişletmen gerekiyor yeni binalar kurmak için. bu genişletme paketlerini almak için de imar iznini ihtiyacın var.mesela 1 genişletme paketi 1 izin, 14. genişletme paketin 14 izin şeklinde..

  • panda  (17.01.11 21:36:12)
Final zamanında ev arkadaşım alıştırdı beni de kurtulamıyorum şu an. Çok hızlı ustalaştım ama anlatıyım hemen =)

Build/buisness menüsünden ilk baştakı boş araziyi ücretsiz olarak şehrine koyuyorsun ve oraya bir arkadaşın iş kuruyor. Aynı şekilde sende bir arkadaşın da gördüğün boş alana iş kurabiliyorsun daha sonra inventory'nde HQ binası oluyor. Onuda şehrine kurup oradan arkadaşının şehrindeki dükkana mal gönderiyorsun ve paranı alabiliyorsun.

Kurulmasına izin veren oradan kurulan dükkanın geliri kadar parayı alabiliyor. Örneğin yüksek seviyede bi arkadaşın varsa çok gelir getiren dükkanlardan birini kurarsa oraya kısa sürede iyi para kazanabilirsin.

İmar izni için genişletme satın alman gerekiyor.
  • croswell  (17.01.11 21:37:15 ~ 21:37:52)
O mallar bizden mi çıkıyor? Tıkladığımda "goods"u benden alıyor? Daha sonra geri ödemesi yapılıyor mu ki?

  • olmadı ki bir kullanıcı adım  (17.01.11 21:42:48)
senin sehrin ve senin dükkanın oldugu için goods unu sen karsılıyosn her seyi devletten bekleme :)

  • panda  (17.01.11 21:45:43)