garanti bankası kullanılabilir bakiye olayı?

şimdi yeni bir hesap açtım. açıldıktan sonra da 1500 lira para yatırıldı hesaba. 1 aydır hiç dokunmadım. ama geçen paracard ile atmden para çekmek isterken bi baktım 1551 lira görünüyor kullanılabilir bakiye. üstelik otomatik ödeme talimatı verdiğimden kelli telefon ve adsl'yi de çekmiş olmaları lazımdı. ben 1500 liranın altnıda beklerken üstünde bir para görmek şaşırttı. nedir bunun olayı?

sanırım elma hesabı açılmış. hesapta 2 bakiye görüyorsanız.

1.elma bakiye
2.kullanılabilir bakiye. şeklinde.

demek oluyor ki, her hesaba para girdiğinde elma hesap, bir miktarını değerlendirmek için kendine alıyor.

eğer böyle bir olay varsa. kullanılabilir bakiyede görülen tutar. hesabındaki mevcut parayı gösteriyor. yani hepsini kullanabilirsin.
  • crue  (17.01.11 10:37:34)
1500 liranın 1 ayda 1551 lira olması mümkün değil elma hesabıyla. hesap hareketlerinden incele bakalım hesaba giren çıkan ne var. bir de mesela öğrenciyken hesabım olan banka -100 TL'ye kadar bakiye kullanma hakkı veriyordu bana. pek muhtemel değil ama bunun gibi bir durum da söz konusu olabilir.

  • cakabo  (17.01.11 10:53:43)
garantinin 200 lira nakit para zımbırtısı var. senin para yatmış, sonra ordan bi miktarını ödemeler için çekmişler. kullanılabilir bakiye dediği de, senin şu kadar paran var ama biz sana bu kadarını kullanmana izin veriyoruz köftehor demek. yani 1551-200= senin paran.

  • bika  (17.01.11 12:57:29)