iphone 4 turkcell ile kullanmak için ne halt etmek gerek?

gene bir iphone sorunu ile karşınızdayım. bugünkü derdimiz yine şu çin'den gelen iphone 4 ile alakalı. kendisini türkçeye çevirdik. aramızda gerekli iletişim kuruldu. buraya kadar herşey çok güzel ilerledi derken aklıma geldi. bu meret turkcell hat ile kullanılacak ama bunun için bi unlock, bi jailbreak falan yapmak gerekicek anladığım kadarıyla. aramaya da google'a da inandım ama bu işlerden pek anlamadığım için inancım netice vermedi. boş gözlerle ekrana baktım. hani böle anneye anlatır gibi anlatabilecek birileri varsa ellerinden öperim.

cihazın versiyonu nedir? 4.1? 4.2? ayarlar -> hakkında -> sürüm bölümünden görebilirsin. 4.1 ve 4.2 ise henüz unlock yok bildiğim kadarıyla. eğer bu konu hakkında hiç bir şey bilmiyorsan kendi kendine unlock işlemine kalkışmanı tavsiye etmem. bilen birilerine yaptırmakta fayda var. telefonculara biraz para verilerek yaptırılabilirsin. iphoneturkey.biz ve benzeri blogları takip edebilirsin.

  • mahallenindelisi  (17.01.11 10:12:33)
cihaz 4.1 surumlu. Bi link falan verebilecek olan olsa nasi mutlu oluruz anlatamam.

  • kedili madam  (17.01.11 12:11:14)
bu linkte önce jailbreak sonra unlock yapabileceğin anlatılmış ama denemediğim için hiç bir yorum yapamıyorum;

elmablog.com
  • mahallenindelisi  (17.01.11 14:49:35)