Fotograf makinası (Digital SLR)

fotograf falan ugrasıyoruz kendi çapımızda digital slr bir alet almak istiyorum artık. bana en iyi ihtimalle kaça patlar bu iş. yurt dışından alma olanagım yuksek. amerika veya herhangi bir avrupa ulkesi olabilir. profesyonellige adım atıp şu "profesyonel" kocaman siyah şeylerden alalım bir de bu konuda tavsiyeleride alalım. öyle hayvani bir bütçeye sahip değilim genel bir bilgi edinelimde belki erteleriz:)

edit:20 yaşında bir gencin sıradan bütçesinden bahsediyoruz burada:) o yuzden 1000$ ın ustu zorlar.

not: şu an 2-3 yıl önce aldıgım canon powershot a85 kullanıyorum.

selamlar, bi hafta kadar önce canon eos 400d aldım, 1100e falan geldi gitti gidiyordan. eğer daha fazla verirsen benim tavsiyem nikon d80 al, 1600 ytl civarında, benim gönlüm nikondaydı, dün rüyama girdi hatta, neyse.bu arada ben canonu aldıktan sonra salak gibi araştırmaya devam edip pentax k10d gibi bi canvarla karşılaştım, bu da 1100-1200 civarı bi fiyatta. ama onu kullanan birine danışman lazım. ki bu pentaxı nikon d80le karşılaştırıyolar çoğu forumda. ben 400d den önce nikon coolpix 7900 kullanıyodum, şu an fark bariz tabi,eheh, makineden çok çok memnunum, gözü kapalı tavsiye ederim ama elinden hem pentax k10d hem eos400d geçen birisinin tavsiyesi çok daha faydalı olur. kolay gelsin.

  • yazardimulanben  (06.02.08 17:58:27)
nikon d 200 2.5 milyar body tabi en az 2 tanede objektif alman lazım sanırım 3 milyara 2 objektif alabilirsin.

not: hayvani bütçeye göre hazırlanmadı.
  • omer460  (06.02.08 18:56:17)
canon eos 400d kesinlikle.
amazon fiyatı kit halinde 560 dolar civarı. mis.

  • oceano  (06.02.08 19:54:31)
hayyam pasajı var sirkeci'de, kime sorsanız gösterirler. dükkan garantili olanlar çok uygun (Nikon D80 1000 YTL mesela). çantasıdır SD kartıdır yanında veriyorlar. sorun çıkarsa da ilgileniyorlar gayet.

  • sereg  (06.02.08 22:34:16)
abovv, d80 1000 ytlyse hiç düşünme bile.

  • yazardimulanben  (07.02.08 08:17:10)
canon eos 400d al, ilerleyen zamanlarda saglam bir lens alirsin mukemmel sonuclar verir.

  • turkish tekila  (07.02.08 09:07:34)
d80 dandiktir. 400d alacağına 350d çok daha ucuza fark yok. 400d nin sadece lcd si büyük. git 2. el adam gibi 20d al. semi pro makinedir. 400d gibi oyuncak değildir.

pentaxdan uzak dur. resmen patlar elinde. kimse 2. el pentax almaz. neden? çünkü lens yok doğru düzgün. dünyanın en iyi lenslerini üreten canon varken çok düşünmeye gerek yok. madem atılmak istiyorsun olaya, geleceği düşünerek de hareket etmek lazım. yok öylesine diyorsan tamam da, satması kolay da olrur canonun. bana nikon d300 ü garantisiz veya ikinci el 500 milyona bile aldıramazsınız. çünkü nikon bozulabilir. ama canon bozulmaz. garantiye gerek yoktur.
  • berhan  (07.02.08 09:40:38)