[]

400 TL'ye Canon PowerShot SX210 VS 130 TL'ye Canon PowerShot A495

fiyat performans açısından hangisini tavsiye edersiniz?

pahalı olan şarjlı ve lityum pili nedenyle daha uzun süre dayanıyor, diğerinin şarj özelliği yok, normal pille çalışıyor, pil ne kadar büyük bir sorun olur?

ya da bu fiyat aralığında ne önerebilirsiniz

(fiyatlar yurt dışı fiyatlarıdır, türkiyede daha pahalı galiba)

teşekürler..

 
sx210 bence. a495 falan dandik bir makine


  • cedric tweedledee  (14.01.11 17:48:57) 
@ cedric: internette 10 mega pixelden fazlası yarar değil, zarar getirir, 14x zoomda ise görüntü netliği bozuluyor, tarzı yorumlar yapılmış, sx210 için ?


  • halanne  (14.01.11 17:56:38) 
panpa sx210 dediğin alet 28mm geniş açı olanağı sunuyor, hd video çekiyor, vs... evet 14x zoom çok da verimli olmayabilir ama inan bana geniş açıda 3x5x zoom a kadar bile a495ten daha iyi sonuç verir.

üstüne maunel çekim modu aperature priority falan filan. misal fotoğraf makineleriyle az buçuk haşır neşir birisi bu özelliklerden bolca yararlanabilir.


he unutmadan ıs özelliği (titreşim engelleme) de var. ben oslam ve param osla sx 210 seçerdim her türlü bu ikisinden.
  • cedric tweedledee  (14.01.11 19:32:06) 
sx210 kullanicisi olarak

1- objektif cidden super (daha once a540, a560 ve a710 kullandim).

2- 14x optik mukemmel calisiyor. en son dalga denizin ortasindan kiyidaki kulubeyi cektim. gayet net.

3- 720p video deneyimi aletin boyu ile kiyaslaninca mukemmel. kimse o hd goruntulerin o bidik sx210'dan cekildigine inanamadi.

kesinlikle sx210 tavsiye ederim.
  • helenart  (14.01.11 21:08:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.