diş sıkma problemi

yolda yürürken, evde, herhangi bir yerde otururken bir anda dişlerimi çok sıktığımı farkediyorum. nedendir bu? internette azcık araştırdım fakat hep gıcırdatmayla beraber ele almışlar. bende öyle bi problem yok. nedir benim sorunum birisi ben dişlerimi kırmadan anneye anlatır gibi anlatırsa sevinirim.

bir ara bende de böyle bir durum vardı. sinirsel olduğunu söylediler. herhangi bi problemim yok dedim, bilinçaltında çok fazla kafaya taktığın bişi vardır dediler. uzmanlardan yardım alarak çözüm bulmaya çalış, ileride diş poblemlerine yol açabiliyor(diçlerin çatlaması, zayıflaması vb...)

  • candemir  (14.01.11 15:15:18)
eğer çene kaslarınla ilgili bir problem yoksa yüksek ihtimalle psikolojiktir. gerginken, stresliyken istemdışı olarak dişlerini sıkıyorsundur. muhtemelen gece uyurken de gıcırdatıyorsundur. gece için çözüm kolay gece plağı denen bir zımbırtı edinebilirsin. dişçiye gidiyosun bunun için, hekim ölçünü alıyo, ağzına uygun boyutta yapılıyo. ama yine de en iyi sonuç psikolojik olarak rahatladığında elde edeceğindir. bu nedenle eğer yapabiliyorsan stresinin kaynağını belirle ve durumu kendince çöz derim. ama illa ki yardıma ihtiyacın olabileceğini düşünüyorsan da bundan çekinmemelisin bence.

  • kedili madam  (14.01.11 15:16:09)
stresli dönemlerde benim de başıma geliyor, gün içinde de sıktığımı farkediyorum bazen fakat uyurken nasıl sıkıyorsam sabah kalktığımda dişlerim ağrıyor

  • freebird5406  (14.01.11 15:21:53)
stres sıkıntı hocam başka bir şey değil.

  • seyduna6687  (14.01.11 15:24:08)