askerlik

er olarak ve yedek subay olarak askerligini yapmis arkadaslar tecrubelerini yazabilir mi acaba? su yonden iyiydi, bu yonden kotuydu seklinde. karar veremiyorum

Herkesin yaptığı yere ve şartlara göre değişir. Sağlıklı bir genelleme için yeterli denek sayısına ulaşmak zordur böyle durumlarda. Şahsi kanaatim, 'ne kadar kısa o kadar iyi.'

  • inatci kahraman aga  (04.02.08 19:16:38)
gidin ve görün derim. Ki$iye göre deği$ebilen durumlar epey çok durumda da o bakımdan diyorum.

  • robinbook  (04.02.08 19:21:55)
sozlukteki ilgili basliklar yeterince bilgi iceriyor aslinda.. fakat hatirlatmak istedigim bir nokta var. siz degil tsk karar veriyor daha cok :)

  • zakk  (04.02.08 20:07:19)
en iyi askerlik en kısa askerliktir.
ben kısa dönem yaptım, hakkaten kısa valla.

  • pispinti  (04.02.08 20:27:04)
bu sorunun cevabı yok aslında. çünkü sizin ne istediğinizin zerre önemi yok askeriye için. nereye ve nasıl şartlara düşeceğiniz Allah kerim. bu yüzden çok kafaya takmadan gidin gelin. uzunu kısası değil etrafınızdaki ortam/insanlar daha büyük katsayı ile etki yapıyor. ben uzun yaptım 12ay, akşam serbest olmak süper bir duygu ama kısa dönemler de 5ay 5gün kelebek misali gelip gittiler paso.

  • azeroth  (04.02.08 21:00:00)
Diğer arkadaşların da dediği gibi bunun bir genellemesi yok olay komutanında bitiyo. Atıyorum kıdemli albay olsan bile komutanın hıyarsa rütbesiz erden çok daha fazla zorluk çekersin yok komutanın iyiyse er halinle kral gibi yaşarsın.

Bu arada en iyi askerlik kısa askerliktir denmiş ben de şunu söyleyeyim: 6 ay amele erlik yapacağıma 1 yıl sabah 8 akşam 6 memurluk yaparım. Ama tabi hakkariye filan çıkarsa akşam 6dan sonra ne halt edersin bilemem...
  • selimse  (04.02.08 22:01:56)