[Acil Çok Acil] Bütün disklerim paylaşıma açılmış

Araştırdım, activexdebugger değil bu bulaşan. Bütün diskleri C$, D$ diye paylaşıma açmış.

Paylaşımı kapatıyorum, bilgisayar yeniden başlatıldığında diskler tekrar paylaşıma açılıyor.

Başlangıçtaki programları kontrol ettim sadece nod32 var, görev yöneticisinden baktım şüpheli bir şey yok gibi.

Tek tesellim nod32'nin "beni ağda görünmez yap" özelliğinin seçili halde olması, kimse bir şey görememiş.

Nedir bu virüs ? Bir koldan da ben araştırıyorum.

Sadece tek bir benzer vaka bulabildim, ona da çözüm bulabilen olmamış. Problem hala devam ediyor.

www.pcnet.com.tr
  • kimlanbu  (04.02.08 15:50:42)
Cevabiniz sorunun cevabi olarak onaylamis ve tüm site bu cevabi görecek!
activexdebugger.
yazguven.com'a gir. dracula virus temizleyici 3.1 'i indir. tarat.

edit: ba$ligi ben actiydim da entryleri sildigim icin $imdi bilgiler yok.
ayrica bu arkada$ gayet de buluyor, ediyor. siliyor da.

demiş assert h ekşiduyuruda daha önce. sorun çözüldü mü bilmiyorum tabi.
  • passion rules the game  (04.02.08 16:35:39)
bu bana da oldu. hddler patron ve patron2 gibi paylaşılıyor.
çözüm activexdebugger.exe başlığında mevcut.

  • patlamismisir  (04.02.08 18:05:30)
activexdebugger değil bendeki , dracula denen dandik programı bile deneyip öyle sordum soruyu. hala çözemedim.

bende patron olarak paylaştırmıyor, c$, d$, e$, f$ şeklinde paylaştırılmış görünüyor. Ayrıca normalde paylaştırınca disk ikonunda bir el beliriyor ama bende sanki paylaşım yokmuş gibi duruyor. Sağ tuş/paylaşım sekmesine gelince görebiliyorsunuz.

reca ediyorum bir kişi daha activexdebugger demesin kalbini kırarım :p
  • kimlanbu  (04.02.08 18:18:12)
sorun muk'kemmel isletim sistemi windows xp nin kurulur kurulmaz kimseye sormadan etmeden butun partisyonlari sadece "administrator" ismindeki(default admin hesabi) hesap erisebilecek sekilde administrative share olarak paylasima acmasindan kaynaklaniyor. yani virus olarak dusundugun sey isletim sisteminin default ayari aslinda :) ustelik manual olarak o paylasimi kapattiginda da restart sonrasi tekrar acmasina hastayim. Konu hakkinda detayli bilgi icin:
www.petri.co.il

Cozum icin asagidaki registry key ini yaratman ya da degistirmen gerekiyor:
Hive: HKEY_LOCAL_MACHINE
Key: SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters
Name: AutoShareWks
Data Type: REG_DWORD
Value: 0
  • raxiux  (04.02.08 19:19:37)
@raxiux abi sevinçten sarılasım geldi yemin ediyorum, işe yaradı

  • kimlanbu  (04.02.08 21:05:18)