playstation 3 ve altyazı hakkında bilge kişiler!

merhaba
film indirdim altyazsınıda usb ye atıp ps3 e taktım amacım tv den izlemek.
filmi actım ps de ama alt yazıya bastığımda alt yazı yok diyo.
srt uzantılı ve filmle aynı isimde.
altyazıyı nası okutabilirim acil yardım bekliyorm zira film pause ta

pause daki film için bişey yapamazsın ya pocketdivxencoder ile renderla altyazıyı da görüntüye göm, ya da konsolunla aynı ağda olan "güçlü" bilgisayarına ps3 media server kur.

  • yuto  (08.01.11 19:54:26)
pocketdivxencoder indirdim görüntüye gömiyim dedim 3 gb lık hd film oldu 700mb lık flash tv sitkomu.
ps3 media server nası bişi ki?

  • seljax  (08.01.11 20:31:10)
hocam o gömme işi sakat. uzun sürer kaliteyi düşürür falan...
ps3 media server'da ps3 üzerinden bilgisayarındaki belli klasördeki videoları görüp oynatabiliyorsun. ama hem bilgisayarının hem de modemin kapasitesinin çok olması lazım. özellikle de hd filmleri için.

  • poset  (08.01.11 20:47:33)
bilgisayarla ps3 nasıl öpüştürücem?

  • seljax  (08.01.11 20:53:33)
Belki yardımı olur. :)

www.calcitapp.com
  • eelmaa  (08.01.11 22:16:24)
elma dediğin program çok salakça birşey ya tek giriş var filmi mi koyucam altyazıyı mı :D

  • seljax  (09.01.11 12:49:07)
Filmle altyazı aynı yerde aynı isimde olacak.

  • eelmaa  (09.01.11 14:49:35)
AVIAddXSubs.exe isimli programı acıyorum orda da bana sadece giriş ve cıkıs yeri soruyo girişe ya avi yada srt dosya eklemen gerekiyor?
ikiside değil

  • seljax  (09.01.11 15:17:34)
1. Altyazı ekleyeceğin filmi ps3'ün açabileceğine emin ol.
2. Altyazı ve film aynı dizinde aynı isimle dursun.
3. Giriş'e filmin adını gir. Altyazı aynı yerde aynı isimle duruyorsa o kendi bulur.
4. Çıkış'a farklı bir dizin gir ki filmler karışmasın. Çıkışı aynı yere verirsen çıktı dosyanın uzantısı divx olur.
5. Ekrsn çıktılarını kontrol et, bu ayarlar bende işe yarıyor. img140.imageshack.us img156.imageshack.us img835.imageshack.us

6. Afiyet olsun.

Ayrıca eğer USB ile oradan oraya gitmekten sıkıldıysan Windows Media Player'in library'sine videoları ekle. Paylaşımı açtığına emin ol, Ps3'den videolardan search media server de, bilgisayarındaki videoyu kopyalamadan ps3'den izle. Budur.
  • eelmaa  (09.01.11 16:52:25)
1. alt yazıyla filmi aynı klasöre aynı isimle koydum biri .avi biri .srt şeklinde
2. programı açtım.
3. dediğin gibi giriş kısmına klasörden .avi uzantılı olanı seçtim zira başka birşey gözükmüyor. ancak altta avi seceneğini srt yaparsam da sadece alt yazıyı gösteriyor klasörde.
4. diğer ayarlarıda dediğin gibi yapıp starta bastım

sonuc: istediğim klasöre filmi yollamıs ama altyazı maltyazı yok sadece o klasöre kopyalamış
  • seljax  (09.01.11 17:17:14)
Hata vermediyse iş olmuş demektir. Windows media player'la falan altyazıyı göremezsin. Ps3'de aç üçgen yap altyazı seçeneğine gel, x yap. "1 other" yazacak altta. Olay tamamdır.
Eğer pc'de izleyeyim diyorsan divx sitesinden divxplayer indir, altyazı seçeneklerinden altyazını seç seyret.

  • eelmaa  (09.01.11 17:34:21)
Alemsin yaa :)
Altyazı da üçgene bastıktan sonra solda kare içinde dört nokta yanyana çıkan zımbırtı var ya o işte. Bak bunu bile yazdım yani.

  • eelmaa  (09.01.11 17:40:03)
dostum daha ps3 e atmadım ben :D dediğn olayı yaptım sonra gomda acıp bi test edeyim dedim. çıkmadı.
çünkü daha önce baska bi programla yaptım onda altyazı cıktı ama görüntü sıçtı (: du bakalım ps3ten deniycem şimdi

  • seljax  (09.01.11 17:43:17)
oh be oldu sonunda
yalnız bu bilgisyrla ps ı eşleştirme olayı yok bende gerçi bi windows mediaplayer görüyo benm bilgsayr ismim yazılı ikonu cıkıyo ps3 te ama ona girmeye calısnda not allowed diyo yok ps3ün ismi ps3 183 kayıtlı değilmiş

  • seljax  (09.01.11 18:01:24)