kredi kartı nakit avans

kredi kartından nakit avans cekersem faiz işlemi nasıl oluyor. %6 falanmış sanırım ama bu faiz gunluk aylık on beş gunluk nasıldır. 100ytl ceksem 1 ay sonra kac para geri oderim diyelim misal.

gunluk.

  • bryan fury  (03.02.08 01:36:27)
(bkz: kredi kartindan nakit cekmek)

burada numara, faizin kart ile yapılmış tüm harcamalara toptan işlemesinde(alışverişler dahil).
  • kurukafa  (03.02.08 01:47:48)
parayı çektiğin an faiz biniyor diye biliyorum. ayrıca söz konusu faizin aylık faiz olduğunu da duymuş idim. (bunun yanı sıra %6'dan da fazlaydı diye hatırlıyorum ama emin değilim tabi)

  • gxix  (03.02.08 04:12:36)
Aylık yüzde 6 denmişse, işte onu gün bazında düşüneceksiniz, yani 15 günde yaklaşık %3 işler. Ama buradaki kritik nokta, nakit çekimin yapıldığı gün itibari ile faiz işlemeye başlar (alışveriş borcunda böyle değildir, orada son ödeme tarihini kaçırdıktan sonra başlar) VE nakit çekim yaptığınız gün, sanki alışveriş borcunuzun son ödeme tarihini kaçırmışsınız gibi, alışveriş borcunuza da faiz işlemeye başlar.

Şimdi örnek veriyorum, kartınızda 1000 ytl'lik alışveriş borcu var, aylık %5 gecikme faizi denmiş. Son ödeme tarihi Şubat 30 (farazi konuşuyorum o ya o yüzden).

Şubat 30'de borcunuzu öderseniz faiz maiz işlemez.

Şubat 15'te nakit çekim yaptınız 1000 YTL'lik, nakit çekim faizi %6.

Şubat 30'da bankaya ödeme yapmaya gittiğinizde:
1) Nakit çekim 1000 YTL+%3 faiz (30 lira)
2) Alışveriş borcu 1000 YTL + %2.5 faiz (25 lira)

Toplam 2055 lira ödersiniz, bi de buna nakit çekim ücreti falan eklenir herhalde 5 ytl kadar. Borcun tamamını kapatmazsanız, faiz sadece nakit çekilen miktara değil, alışveriş artı nakit çekime işlemeye devam eder.
  • sui  (03.02.08 10:11:27)
sui süper açıklamış, tebrik edesim geldi.
nakit avans çekmeyelim, çekenleri uyaralım! :)

  • 24th fret  (03.02.08 11:07:04)
niye ki 1000 ytl yi 15gün kullandı 30 lira faiz ödedi hepsini geri ödediği taktirde,

değmez mi buna?
  • demlikposet  (03.02.08 12:34:57)
1000 ytl'yi bankaya yatırsan sana en fazla 10 ytl verirler ay sonunda. adaletsizlik burda işte.

  • sourlemonade  (03.02.08 13:51:22)
Bir arkadasindan borc istediğinde yapacaği surattan daha az olduğunun garantisini verebilirim sana.

  • gowest  (04.02.08 00:20:31)