Kardeşe alınacak aksiyon/macera kitapları

On yedi yaşındaki erkek kardeşim Cin Ali'lerden sonra yeni yeni kitap okumaya başladı, bu dönemi kaçırmak istemiyorum. Agatha Christie'leri çok seviyor, bir de Ahmet Ümit'in Beyoğlu Rapsodisi'ni almıştım onu okuyormuş beğenmiş.

Ben bu çocuğa böyle akıcı, kolay okunan, maceralı ama biraz da dişe dokunur ne kitaplar alayım da okusun? Klasiklerden neler olabilir?

Teşekkürler..

  • atmacaged  (06.01.11 22:20:43)
tolkien deneseniz? hobbit güzel olabilir mesela.

  • mea maxima culpa  (06.01.11 22:35:05)
Dan Brown'ın kitapları pek edebi değer içermese de hem okuma hızını geliştirebilir hem de okumaya daha çok ısınabilir.

  • mavi karanlik  (06.01.11 22:39:11)
ihsan oktay anar - puslu kıtalar atlası

  • vercingetorix  (06.01.11 22:43:13)
Jean Christophe Grange'ın "Şeytan Yemini" isimli kitabını tavsiye ederim...

  • marcelle  (06.01.11 22:43:33)
macera diyosan kelebeği al da okusun. henry cherry yazmış

not: yazarı yanlış yazmış olabilirim ama kitap kelebek, orjinal ismi papillon.
  • antihero  (06.01.11 22:50:39)
  • tahret muslugu  (06.01.11 22:54:47)
kesinlikle Sherlock Holmes.

  • skplgl  (06.01.11 23:29:33)
kar kurdu, aclik oyunlari serisi, grange'in bazi kitaplari (siyah kan ve koloni olabilir), ahmet umit'ten devam edip kavim ile sis ve gece olabilir. ninatta'nin bilezigi de olabilir.
wladamir bartol'dan alamut, ramses serisi. bunlarin hepsini sever muhtemelen. adam fawer'dan empati ve olasiliksiz, sevmemesi mumkun degil.
polisiyeye ozel ilgisi varsa alan savunmasi (petros markaris) (cok iyi degil ama polisiyedir)
  • entrapmen  (06.01.11 23:47:23)
tarihi seviyorsa Ahmet yılmaz Boyunaga dan Malazgirt in üc atlısı (kitap okumayı bu kitapla sevdim )veya Kan ve Gül kitabı. bulabilirseniz eski sadelestirilmemis baskıları olsun ama

  • p10  (07.01.11 00:05:50)
ihsan oktay anar okutmayın yalnız

  • şaman  (07.01.11 00:13:20)