[]

Fotoğrafçılıktan para kazanabilmek ?

Yaklaşık 2 senedir fotoğraf ile uğraşıyorum. Canon eos 450D makine ve kit lensim ile 50mm sabit lens var.

Fotoğraf çekmekten büyük zevk alıyorum özellikle doğa ve insan temalı fotoğraflar. Sormak istediğim şey şu,
Bu zevki bir para kazanma aracı olarakta kullanabilir miyim? En azından şimdi olmasa bile bunun bir altyapısını oluşturmak istiyorum.
Örneğin, moda fotoğrafçısı veya katalog çekimleri yapmak. (gerçi kendim bile giyinemezken konsept yaratamam sanırım =)
Ya da dergilerde (Atlas nat geo gibi gerçi bunlar çok uç örnek) fotoğraf muhabirliği vs yapabilmek.

Özetle bu işten nasıl para kazanbilirim ve ya kazanabilmek için ne yapmam gerekir.

Teşekkürler.

 
www.istockphoto.com

bu site üzerinden gayet düzenli ve iyi para kazanan bir tanıdığım var. ilk başlarda pek kazanılmıyor ama satışlar ve popülerlik arttıkça bayağı kazanıyorsunuz. ama ilk başta üyelik için bayağı bir uğraştırıyorlar. eğer sabrederseniz ve gerekli kriterlere göre yükleme yaparsanız, ciddi paralar kazanabilirsiniz oturduğunuz yerden.
  • vercingetorix  (06.01.11 16:18:53) 
Düğün fotoğrafçılığı ve Doğum fotoğrafçılığı para kazandırıyormuş.


  • jamesjersey  (06.01.11 16:25:41) 
ha deyince dügün fotografcisi olmuyor insanlar. 450d ile o işler hic olmaz. en iyi secenek istock benzeri stok fotograf siteleri. biraz sabirli olur, bol fotograf cekmeye başlarsan düzenli para gelmeye baslar.

o kadar cok kisi fotograftan para kazanabilir miyim diye düsünüyor ki inanamazsin. senin onlardan ne farkin var belki onu düsünmelisin biraz.
  • jackofalltrades  (06.01.11 18:15:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.