kedi - balkondan düşme tehlikesi...caps

1)fotoğraflarda da görüldüğü gibi kedimiz balkon demiri, klima kompresörü gibi yerleri pek sevmekte. sinek, kelebek avlamayı da çok sevdiği için bunların arkasından aşağıya atlama riski var mıdır?

2)eve tıkılıp kaldığı için etrafı da izlemesini istiyoruz. buna çözüm olacak önerileriniz?

1. kesinlikle vardır. halamın kedisi kuş sürüsünün peşinden atlayıp kestaneyi çizdirmişti. 1 ay hastanede yattı

2. sineklik taktırabilirsiniz camlara. ama öyle kolay açılan bişey olmamalı. böyle kilitli tarzda bişeyler bulabilirseniz hiçbir şey olmaz.
  • yigitkaraca  (03.01.11 19:24:45)
1-bilerek atlayacağını sanmam ama börtü böceğe pati atarken dengesini kaybedebilir.
2-sineklik yaptırmak en kolay çözüm olmakla beraber, size görüntü kaybı yaratması sebebiyle aynı zamanda kötü bir çözümdür de. bir de pencerenin içine yer yapabilirsiniz,pencere hizasından biraz alçak şekilde bir sehpa ve üstüne minder falan..

  • purkinje  (03.01.11 19:25:01 ~ 19:32:39)
sineklik ve kedi patileri. çok sakıncalı :))

  • sutlu nescafe  (03.01.11 19:33:37)
1 bilemedin 2. kat gibi burası? benim bildiğim kedi orda düşerse bir şey olmaz.6. kattan düşüp yürüyerek giden psikopat kediler var.

  • ozdek  (03.01.11 19:38:39)
sineklik rulzzzz... goruntu kirliligi vs kedi dusmesi..

  • no avalon  (03.01.11 19:43:26)
ağzına vur bir kere bir daha oraya çıkmaz.

  • lellokezban  (03.01.11 19:45:02)
sineklik en iyi çözüm gibi. ben kullanıyorum sanırım zarar da veremiyor benim arkadaş. bir de balkonlar için ağlar var. onlara da iki senedir bir zarar veremedi.

  • emresorkun  (03.01.11 19:50:37)
Kesinlikle düşme riski çok yüksek... Patileriyle delemeyeceği kadar sağlam bir sineklik yaptırmalısınız, ya da camları açmayacaksınız hiç.

  • marcelle  (03.01.11 20:03:54)
akacak kan damarda durmaz. rahat olun...

  • istanbluer  (03.01.11 21:12:11)
sineklikten ziyade
eskisehirkalbimveteriner.com balkon demirine yaklaşık 45 derece açıyla iki demir çubuk arasına gerin bunu cubukları demirciye yaptırın maliyetli bişey olmaz,görüntüyü de engellemez.

  • ukde  (03.01.11 21:14:41 ~ 24.11.11 15:31:45)
benim de ankara kedim var, her çeşit akrobasiyi yapıyor 4 senedir pencere kenarlarında daha düşmedi, ben de aynı sebepten, dışarı izleyebilsin diye karışmıyorum, zira yalnız yaşayan adamım kedi çoğunlukla bayiyordur..
tabi bu daha düşmeyecek anlamına gelmez, ama bence önünü kapatmayın, onlar biliyor ne kadar dengede duracaklarını..

  • erostrada  (04.01.11 06:29:43)
çelik telden oluşan sinekliklerden kullanıyorum ben evin tüm pencerelerinde.. 2-3 mm'lik kafeslerden oluşan çelik telden alıp marangoza pencere ölçülerinde çerçeve yaptırabilirsiniz. çelik teller dayanıklı olduğu için yırtılma riski yok, ayrıca evin içinden rahatlıkla dışarıyı görebilirsiniz.

  • kelrapunzel  (04.01.11 10:08:38)