Kahve içince bir garip olmak

Sevgili kafein bağımlıları,

Herhangi bir kahveyi içtikten sonra ellerim titremeye başlıyor. Sonra çok garip hissetmeye başlıyorum. Böyle sanki içimde başka biri varmışta dışarı çıkmaya çalışıyormuş gibi. En az 3-4 saat sürüyor böyle.

Çok kahve içtiğim söylenemez. Sebebi ne olabilir? Kurtulmanın yolu var mı?

Teşekkür ederim.

herhangi bir kahve derken ? granül kahveler çarpıntı yapabilir ( nescafe vs... ), filtre kahveler ve türk kahvesi yüzünden böyle bişeyin olabileceğini sanmıyorum

  • freebird5406  (03.01.11 17:15:36 ~ 17:15:52)
Filtre kahveyi bilmiyorum ama türk kahvesi içince de öyle oluyorum bazen. Espresso içince resmen coşuyorum diyebilirim. Zaten espresso, nescafe ve türk kahvesi dışında başka kahve içmiyorum diyebilirim.

  • gyroscope  (03.01.11 17:20:28)
aç karnına içince bana da oluyor. hem de filtre kahveyle. sen de aç mı içiyorsun kayfeyi?

  • aklimiseveyim  (03.01.11 17:57:39)
hipertiroid?

  • beyaz zambak ve mezar  (03.01.11 17:58:39)
@aklimiseveyim aç karna içince daha çok hissediyorum etkisini ama tok karna içince de gayet titriyor ve içim bir hoş oluyor.

@beyaz zambak ve mezar tiroid sorunum bildiğim kadarıyla yok. Kahve içmek hipertiroidi tetikler mi?

Birde şimdi ben bir doktora gitsem, hangi bölüm ilgilenir bu konuyla?
  • gyroscope  (03.01.11 18:09:08)
fiziksel bir probleminiz çıkmazsa şaşırmayın. hafif düzeyde anksiyeteniz (endişe bozukluğu) varsa kafein tetikliyor. o tarif ettiğiniz his anksiyetede çok olur.

  • boo ya moon  (03.01.11 19:03:32 ~ 19:03:47)
normal. kahvedeki fazla kafein uyarıcı etki gösterir. kalbin hızlı atar, ellerin titreyebilir, normaldir. kafeine alışık değilsin demek ki. zamanla tolerans gösterirsin.

  • groove salad  (03.01.11 19:04:51)
her hangi bir antibiyotik kullanıyor musunuz, ya da kullandınız mı yakın zamanda? üriner sistem ya da bronşit için kullanılan antibiyotikler kafeine duyarlı olabiliyor.

  • simten  (03.01.11 21:35:34)
@simten, neredeyse bir senedir antibiyotik ve türevi ilaç kullanmadım. Arada ağrı kesici alırım o kadar.

  • gyroscope  (03.01.11 21:41:58)