ayakkabı ve ayak.

şimdiğ. dün yeni bir ayakkabı aldım. hani botumsu. ama bot değil, işte çizme desen hiç değil. anlayın, yeni dönem kış şeylerinden. neyse. orda denedim, böyle her şey güzel, herkes mutlu felan. gayet de güzel oldu, yürüdüm, aynada baktım vs. sonra eve gelirken giyeyim dedim, gelene kadar öldüm ama, yerler ıslak olmasa çıkarıp öyle yürüycektim o derece. neden kiğ? halbuse hep 36 numara alırdım, ki kalıbı felan da küçük değildi. neyse, şimdi ne yapmam lazım benim? ayakkabıyı temizledim tekrar özene bezene. geri alırlar mı, şöyle bir numara büyükle değiştirsem felan? yoksa ayakkabının yeni olmasından kaynaklı bişey mi, böyle zamanla salar mı kendini? açılmadı diyelim felan. hiç bilemedim, noğlucak?

yeni ayakkabıların bazıları bir süre "ayağa vurma" yapabilir. tüketici haklarına göre koşulsuz iade hakkınız var.

  • andy kaufman  (01.01.11 18:22:43)
15 gün içerisinde faturası ile gidip iade edebilirsiniz. almazlarsa tüketici hakları mahkemesine eğer yoksa orada bu kimlikle davaya bakan asliye mahkemesine başvurun.
almak zorundalar.

  • yoa  (01.01.11 19:15:44)
ben genelde hep yarım numara büyük alırım. botu giyince başta vurur hep büyük alsanda vurur.ama bence açılmasını beklemektense gidip bir yarım numara 36 yerine 36,5 almak daha mantıklı. bir de kalın çorap meselesi falan 1 numara bile olur hatta.

  • zanim zrozumiesz  (01.01.11 19:15:59)
üzgünüm ama vuruyosa öyle devam etmesi daha yüksek bi ihtimal. büyük alsan da vurcak. geri ver paranı kurtar

  • photo85  (01.01.11 20:11:30)