Milano'da gezilecek yer önerisi?

Ocak ayı içinde Milano'ya gideceğim. Gezmek için 2 tam günüm olacak. Ancak daha önceleri çok kez çeşitli yerlerini gezdim.

Tipik turist yerleri dışında (Duomo, Galleria Vittoria Emmanuelle II, Teatro alla Scala, Palazzo Reale, Castello Sforzesco, Pinacoteca di Brera, San Siro, Navigli bölgesi -gerçi burayı pek gezmedim- vs.) önereceğiniz yerler var mı?

Mesela Cimitero Monumentale ve Museo Nazionale della Scienza e della Tecnologia "Leonardo da Vinci" gibi yerler çok ilgimi çekmişti ve pek ziyaret eden de yoktu.

Benim aklımda "Museo di Storia Naturale" var. Bir de Flickr'da fotoğraflara bakarken "San Bernardino alle Ossa" kilisesi ilgimi çekti, böyle kurukafalardan oluşan bir duvar ve haç varmış.

Bunun dışında nereler olabilir? Misal Acquario Civico nasıl bir yer?

@wishes:
Dediğim gibi tipik turistik yerleri zaten gezdim. Yine aynı yerleri görmek istemiyorum. Mevcut planımda "Museo di Storia Naturale" ile "San Bernardino alle Ossa" var, belki "Acquario Civico" da olabilir. Ama bunlar zaten yarım gün tutar (sabah erken çıkıp gezmeyi seviyorum).

Bir de bunca zamandır gezemediğim Son Akşam Yemeği tablosu için bir acentadan bilet aldım. (Resmi sitesinde gideceğim gün için bilet yoktu, acentadan normal fiyatı 8 euro olan bilete 22,5 euro verdim)

Olmazsa artık ikinci gün için yakın çevrede bir yerlere (Cremona, Pavia, Lodi, Mantova) gideceğim.
  • neyehbe  (01.01.11 17:18:46)