Alternatif? Kurs? Bilge Adam?

sevgili ahali

bendeniz şehir planlama öğretisinden ve mesleğinden nefret eden bir planlama öğrencisi olarak, mezun olduğumda işsiz kalacağımın da bilinciyle, yeni yollar, çılgın alternatifler aramak peşindeyim. fakat bu duyurunun konusu olan grafik tasarım hususunda birşeyler sorayım istedim.

okulda falan birçok projede adobe un nadide programlarını kullanmaktayız. tasarıma da bi meyilimiz var çok şükür, anlamıyor da değiliz. fakat benim bunu 'hiçbir program kursa gidilerek öğrenilmez, kendi başına çok daha güzel öğrenilir, internet adeta bir derya deniz.' şeklinde düşünmeme rağmen, yinr de bir kurstur, sertifikadır, bilge adamdır, koluna altın bilezik takmaktır falan bağlamında gitmeli miyim kursa falan? yoksa kendimi geliştirip sözüm ona ''alaylı'' mı takılalım? kaldı ki o kursları da bitirip sertifika alınca iş falan bulmak da garanti değil, ki grafikerler.net ten grafiker kardeşlerimizin iç burkan serzenişlerini biliyoruz.

neyse. durum bu. ne dersiniz?

maddi olarak çok sıkıntıya girmiceksen tabii ki bi kurs bi sertifika çok daha avantajlı olur
ama kasar diyosan kendi çabanla da gelişebilirsin
aşırı geyik bi cevap olduğunun farkındayım ama böyle bu
  • cisterna  (30.12.10 00:05:47)