msn donması

merhaba arkadaşlar

bu son sürüm windows live essentials yükledim geçenlerde. yüklemez olaydım. listemdeki birinin üstüne tıklıyorum donuyor, konuşma yapıyorum bir haller geliyor üstüne donuyor, biri konuşma penceresi açıyor o da donuyor. vay babanın kemiğine dedim. bu donma bokundan nasıl kurtulacağımı bana öğretenin kırk yıl şukela vericisi olurum. en beğenilenlerinde bin tane entry'niz olur.

şimdiden teşekkürler.

pc'nin özellikleri ne/hangi antivirus'u kullanıyorsun.

  • mevrin  (29.12.10 01:33:49)
2.2 çift çekirdek. 2 gb ram. 1 gb kadar çıkabilen ekran kartı. antivirus ibnesi de mcafee.

  • sakabilmemneyi  (29.12.10 01:37:56)
program ekle kaldır'dan msn live essentials'i onarsana eğer olmazsa başka yol söyleyeceğim.

  • mevrin  (29.12.10 01:42:53)
sen diğer yöntemi de söyler misin sana zahmet, onarım devam ederken.

  • sakabilmemneyi  (29.12.10 01:47:36)
msn i kapatacaksin ilk once. calistir'a control appwiz.cpl yazıyorsun. daha sonra Windows Live Essentials ı kaldırıyoruz program ekle kaldırdan. yine calistir'a cleanmgr yazip tamam diyoruz. Downloaded Program Files, Temporary Internet Files, Temporary files,Temporary Offline Files, Offline Files bunları seçip tamam diyoruz.. eğer burayı yapamazsan söylersin başka yöntem söylerim. sonra calistir'a gelip cmd yaziyorsun. çıkan dos penceresine

REG DELETE "HKLM\Software\Microsoft\Windows Live\Messenger' /f
REG DELETE HKLM\Software\Microsoft\MSNMessenger /f
REG DELETE HKCU\Software\Microsoft\MSNMessenger /f
REG DELETE "HKCU\Software\Microsoft\Windows Live\Communications Clients\Shared" /f
REG DELETE HKCU\Software\Microsoft\IdentityCRL /f

bunları tek tek yazıyorsun.sonrasında explore.live.com buradan indirip yeniden kuruyoruz.
  • mevrin  (29.12.10 01:56:48)
reg delete komutunu çalıştırmıyor hacı. :(

  • sakabilmemneyi  (29.12.10 02:20:21)
hata mesajı mı veriyor?

  • mevrin  (29.12.10 02:24:09)
dos ekranına komutları verdiğin şekilde mi yazmam lazım?

bu haliyle

geçersiz anahtar dı diye yazıyor.
  • sakabilmemneyi  (29.12.10 02:27:19)
araçlardan klasör seçeneklerine gel. görünüm sekmesine gel. gelişmiş ayarları tıkla. gizli dosya ve klasör'leri göster'i işaretle uygula de. kapat o pencereyi.

%USERPROFILE%\Application Data\Microsoft\ (sileceğin dosya "IdentityCRL" )
%ALLUSERSPROFILE%\Application Data\Microsoft\ (sileceğin dosya "IdentityCRL" )
%USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Microsoft\ (sileceğin dosya "Windows Live Contacts" )
%USERPROFILE%\ (sileceğin dosya "Contacts" )

simdi yine calistir'a cmd yazıyoruz, aşağıda olan komutları tek tek kopyala yapıştır yapıyoruz dos ekranına.

REG DELETE "HKLM\Software\Microsoft\Windows Live\Messenger' /f
REG DELETE HKLM\Software\Microsoft\MSNMessenger /f
REG DELETE HKCU\Software\Microsoft\MSNMessenger /f
REG DELETE "HKCU\Software\Microsoft\Windows Live\Communications Clients\Shared" /f
REG DELETE HKCU\Software\Microsoft\IdentityCRL /f

eğer bulamazsa dosyayı diğerine geçersin :)
  • mevrin  (29.12.10 02:30:13)
evet kopyala/yapıştır yapacaksın tek tek

  • mevrin  (29.12.10 02:31:01)
çözüldü mü sorunun?

  • mevrin  (29.12.10 09:23:54)
livego.com
tavsiye ederim. :)

  • furq  (29.12.10 09:34:44)
windows live essentials ile hiç ugrasma derim. trillian varken sorunları olduğu bilinen windows live essentials'ı kullanmak pek mantıklı değil.

hatta fikir vermesi açısından ;

(bkz: trillian)
(bkz: windows live essentials)
  • durum bundan ibaret  (29.12.10 14:36:46 ~ 14:40:08)