Çin'den sipariş verecekler

Ekşi Duyuru'da arada çinden (taobao.com'dan) istediklerinizi getirebileceğini söyleyen "xiongmao*xiongmao" nickli kullanıcı güvenilirdir. 150$ lık alışverişimi problemsiz olarak elime ulaştırdı, kendisine tekrar teşekkür ederim. Sipariş vereceklerin kafasında soru işareti oluştuysa diye yazıyorum, ben açıkçası korka korka vermiştim siparişi :)

kargo ücreti işi ne oldu? bi ara bi kulaklık için 21$ lık ücret çıkmıştı, dedim air mail ile yolla ya da hong kong post ile -hangisi ucuz ise unuttum adını- öyle 1$ oluyor diye.
ne kadar sürede vardı?
komisyon?
siteyi google translate ile mi gezdin?
dealextreme, ebay den alınan ve gümrükten geçme problemi olmayan şeyler miydi siparişin?
  • dieselsingle2  (28.12.10 02:18:04 ~ 02:19:32)
Kargo ücretleri oldukça çılgın, benim acelem olduğu için hızlı kargoyu seçtim, tam 1 haftada elime ulaştı.

Aldığım şey arm cortex geliştirme kartı ve ekipmanlarıydı, gümrükte problem çıkaracak bir şey değildi. Ebay'den alırsam çok daha pahalıya geliyordu. Dealextreme'de de yoktu.

%20 komisyon alıyor, yüksek meblağlarda pazarlık eder herhalde.

Google translate kullanmak zorunda kalıyorsunuz, tarzanca da olsa anlaşılacak kadar çeviriyor.

Kargo fiyatlarını şu şekilde yazmıştı :

"KARGO (7-12 gun)
*2 kiloya kadar

500 Gram = 136 yuan

1000 Gram = 246 yuan

2000 Gram = 450 yuan

---------------------------------------------

KARGO (25-35 gun)
*kilo sınırı yok

ilk 100 Gram = 30 yuan

sonraki her 100 Gram = 25 yuan

ilk 1 Kilogram = 215 yuan

sonraki her 1 Kilogram = 130 yuan"
  • kimlanbu  (28.12.10 15:46:11)
ben taobao focus diye bir site buldum yüzde 10 komisyonla çalışıyorlar. dün bir sipariş verdim ama henüz bir haber yok paypal ödemesini yaptım. yavaş çalışıyorlar herhalde. ve çinden trye gönderilerde kargo bedeline komisyon koyuyorlar mı bunu merak ediyorum açıkçası. ayrıca çin içi seçtiğimiz ürünler için her satıcı başına 15 yuan alıyorlar. halbuki 5 yuana gönderenler var. bu arkadaşla bir iletişime geçeyim. bu tip kargo kayıplarımız olmayacaksa yüzde 20 komisyona yazıyız. aracı paypaldır umarım

  • morkukuletaliprenses  (31.12.10 11:53:19)
a bu arada şimdi farkettim airmaille yarım kg 11 dolara gönderiyor bu dediğim site. bu arkadaş biraz fazla istiyor herhaldd neyse bir görüşeyim

  • morkukuletaliprenses  (31.12.10 11:54:54)