evrim teorisi ispatlandı

böyle başlık açayım da daha çok kişi baksın.

www.facebook.com
bu gerçek mi ya?

maymunlar yapar öyle arada

  • obez kirpi george  (28.12.10 00:38:11)
bence gerçek. bu hayvanların neler yaptığına inanamazsınız.

  • eyke  (28.12.10 00:40:15)
fake değil ama hayvanlara eziyet. endonezya'da gösteri yaptırılan maymunların bir şovu sadece. google'da topeng monyet diye aratarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  • demcan  (28.12.10 00:42:43)
Köpeğin biri bin küsür kelime ezberlemiş ne var ki bunda? İranlı bilim adamları köpeğin dünyanın en akıllı ikinci canlısı olduğunu ispat etti haberiniz olsun. Elli küsür kelimeyle türkçe konuşan inasanlar var. Ayrıca youtube'de kaykaya binmeye çıldıran bulldogların görüntülerini izleyebilirsiniz.

  • neotunc  (28.12.10 01:16:05 ~ 01:28:55)
bunu köpeklere bile yaptırıyorlar. evrimi ispatlayan birşey değil bu, siz maymunları gözünüzde küçümsemişsiniz. ev arkadaşlığı bile yaparsın maymunlarla. "cüccük" yaparsın kızar üzerine yürür.

şempanzelerin zekalarını küçümsemeyin. günlük hayatlarıyla ilgili birkaç belgesel izleyin bence.

üstteki saçmalığa da bir cevap vereyim, köpekler dünya üzerindeki ikinci zeki canlı olmadığı gibi zeka yapısı türlere göre değişken olup türler arasında kıyaslanamaz. kıyaslanmaktadır ama "zeka" öyle sağlıklı kıyaslanabilecek birşey değil. daha insanlar arasında bile kıyaslayamıyoruz. zekayı türlere ayırıp gerçek bir değerlendirme yapmaya uğraşıyoruz, yaklaşıyoruz, ama yapamıyoruz.
  • cro magnon  (28.12.10 02:17:15 ~ 02:28:38)
@cro magnon
Malesef bazı insanların okuduklarını yada izlediklerini anlamaları ve bunlardan faydalanmaları pek mümkün değildir. Bunun dışında evrimden bahseden kim? "saçmalık" Üslup odundan farksız ve tahammülsüz. Ayrıca bilimsel bilgiye karşı boş ampirizmden ibaret. Uymuş...

Kimsenin bahsetmediği zekâ konusuna gelince doğru yazımı; Daha hayvanlar arasında bile kıyaslayamıyoruz şeklinde olacaktı. İnsan komplekstir hayvanlar yalın.
  • neotunc  (28.12.10 19:11:49)
insanlar arasında "bile" kıyaslayamıyoruz dememin sebebi insan zekasını ölçme yolunda harcadığımız çabanın köpek zekasını ölçmeye harcadığımız çabadan belki binlerce kat fazla olması.

"İranlı bilim adamları köpeğin dünyanın en akıllı ikinci canlısı olduğunu ispat etti haberiniz olsun." bu iddianızı kanıtlayacak belge, makale, araştırma verilerini bekliyorum.

insan komplekstir hayvan yalın ne demek? insan, hayvanlar alemi memeliler sınıfı primatlar takımına dahil bir tür. hayvanlar alemi binlerce türden oluşan bir topluluk. hayvan yalın ne demektir, hangi hayvandan bahsediyoruz?
  • cro magnon  (28.12.10 20:36:33)