internet paylaşım hızı

merhaba, 8 kbps internet hızım var ve iki bilgisayara paylaştırıyorum sorum şu bilgisayarlara giden hızı nasıl kontrol edebilirim. örneğin a bilgisayarına şu kadar maksimum hız b ye şu kadar. hangi programla yapılır bu bahsettiğim şey.

Netlimiter diye bir program var, her iki bilgisayara da yükleyip ayarlamanız lazım.
Modeminizin QoS desteği var ise ordan da ayarlayabilirsiniz diye duymuştum.

Amacınız bir bilgisayar download yaparken, diğer bilgisayarın internet hızını yavaşlatmamak ise bu pek mümkün değil. Hele online oyun oynuyorsanız hiç mümkün değil. Her zaman diğer bilgisayarın downloadu etkileyecektir sizi.
  • liriamer  (22.12.10 22:52:56)
diğer bilgisayar alt katta ve ona yükleyemem herhangi bir program, bizim çocuk sürekli bişiler indiriyor benim internet sürünüyor modem benim bilgisayarımda amacım dengeli bir şekilde olması internetin. ayrıca QoS desteği olup olmadığını nasıl anlarım modemimin?

  • karlmarx  (22.12.10 23:21:11)