avrupa gönüllü birliği

avrupa gönüllü birliğinde görev almış kişiler var mı hiç? nasıl oluyor süreci.. böyle net başından kendin mi buluyosun yoksabi kuruluşa gitsen de yardımcı oluyorlar mı? bir de dil bilme durumu nedir? şart mıdır? mesela almanya berlin'e gitmek istiyorum ama yazışmaları nasıl yapacağımı hiç bilmiyorum...

www.ua.gov.tr

aklına gelebilecek 40 soru var yukarıdaki linkte.
  • nouma21  (21.12.10 21:41:37)
ya biliyorum oraya baktım ben de ama gerçekten gidip gelmiş birinin tecrübelerini sormuştum ben..

  • zoyee  (21.12.10 22:21:48)
Bunun tam adı "Avrupa Gonullu Hizmeti" istersen genclik.gov.tr veya ua.gov.tr den ilgili sunumlr var onlara bakabilrsin. Once seni gondercek kuruls bulmalısın bunların listesi yine o sitelerde var veya EU nun EVS ile ilgli sitesi data bankı var ordan bakarsın. Ayn zamanda Ulusal Ajans tanıtım toplantıları yapıyor siteden takip edip bu toplantılara katılabilirsin. Gondreren kurulus buldukta sonra gonullu hizmet yapacagın kurumları tespit edip onlarla yazısmak cv ve motivasyon mektubu gondermek gerekli yazistiklarindan biri seni kabul ederse islemlere baslarsın o proje cercevesinde gonderen ve evsahibi kurulusun bir antlasma imzalarlar bu UA ya beyan edilir sonra gidersin vizeyi halledince 2-12 ay arasıyapılıyor. Dil bilmek sart degil ancak yazisma yapmak ve kendini tanıtabilmen için dil iyi veya dil bilenden yardım gerekli.

Sehirden ziyade iyi bir kurulusta ve sevecegin bir gonullu hizmeti konusu olmalı orda sadece derneklerde yardımcı olmaka için gonulluluk yapıyorsun. Mesela cocukları sevmeyen biri isen ocuklara destek olan bir dernekte gonulluluk yapmak senin için ızdırap olabilir. UA eu youth programme sitesinden daha detaylı bili edinebilirsin
  • tinydancer  (22.12.10 00:07:09)