Fotoğraf Makinesi

Gençler daha evvelden de bir fotoğraf makinesi sordum da kararsızlık had safhada. Yeni kriterler şunlar;

en az 10 megapiksel olacak
video özelliği olmayacak

Fiyat konusunda artık aklınıza ne gelirse tavsiye edebilirsiniz.

video özelliği olmasını olumsuz bir özellik olarak mı görüyorsun :) Bence hiç düşünmeden full hd video çeken bir tane al. Canon 550D, Canon 60D olabilir.

  • Kafkaslı  (20.12.10 20:12:01)
tercihen video özelliği olmasın diyorum. videoya gıcığım yok :)

  • rectoa  (20.12.10 20:13:11)
hata edersin ama ille video özelliği olmayan bir tane alcam diyorsan yine canon 450d, nikon d80 hem iyi, hem de bayağı rağbet gören makineler

  • Kafkaslı  (20.12.10 20:15:01)
2 senedir canon 450d kullanıyorum. fiyat olarak diğer marka denklerinden daha başarılı bir makine. öneriririm. arayüzü çok kullanışlı. güzel bir lensle mükemmel fotoğraflar çekebilirsin.(video çekmiyor)üzerine üç beş daha koyup 550d de alabilirsin. (full hd vidyo cekiyor)

  • çok güzelsin bebeğim  (20.12.10 20:19:57)
canon 450d'ye +1 diyorum.
ben de yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum gayet memnunum, hatta çok memenunum.

  • teritori  (20.12.10 20:32:24)
şimdi neden 10 mp ?? onu anlamadım. mp öyle ahım şahım bir önemi yoktur dslr'de sadece fiyatı yükseltir. bilboard mu çekip basacaksınız ?

  • exodia  (20.12.10 20:50:21)
Yeni makinaların hemen hemen hepsi video çekiyor. Eski makinalar ise hem video çekmediğinden hem de eski olduğundan fiyat açısından daha cazipler tabi. Ben D80 kullanıyorum, gayet güzel alet. Ancak 800 iso'nun üstüne çıkmamaya çalışıyorum ki yeni makinalarda kıskandığım tek şey bu diyebilirim. Arkadaş, adamlar 3200 iso'yla fotoğraf çekiyor çok az bozulmayla...

Bence makinayı kullanım maksadını da yazarsan daha iyi olur. Yoksa şimdi ben dedim D80 iyi de kime göre iyi? D3X kullanan, bu işten çuvalla para kazanan bi adam "haaastrile leen!" der mesela bunu görse.
  • fortisvita  (20.12.10 20:53:36)
Canon 7D al fiyat ne olursa olsun diyosan oh keyif :) video özelliğini kullanmazsında o öyle durur :)

  • cikolatalıgofret  (20.12.10 21:04:37)
video olmasın diyorsan canon 1000d

750 lira mediamarkt'te.
  • edgenabby  (21.12.10 10:33:34)