[]

elimdeki 60x10 cm uzunluğundaki bir fotoğrafı bölmek

photoshopta bunu 10x10 luk 6 eşit parçaya bölmek, sonra da ayrı ayrı kaydetmek istiyorum nasıl yapabilirim kısaysa anlatırsanız çok sevinirm.
 
ctrl+r ile cetvel aktif hale getirilir. ctrl tuşuna basılı halde cetvel sürüklenerek mavi rehber çizgiler çıkarılır. uygun yerlere yerleştirildikten sonra selection tool ile seçilip crop edilir, yeni bir belge oluşturulup içine kaydedilir.

veya selection tool ta fixed size seçilip istenen değer girilir. bu seçim ile dosya crop edilir.
  • sttc  (20.12.10 03:22:12) 
view/New Guide'dan (vertical seçili olacak) önce 10cm sonra 20cm, 60 kadar böyle devam ederek guideları yerleştirebilirsin. guideler sayesinde kolayca seçerek croplayıp tek tek yapabilirsin.


  • foradream  (20.12.10 08:20:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.