birden aklima geldi

abi amerika birlesik devletlerinde hic renault, fiat falan satilmiyormu yahu ? hic gormedim de. Hadi skodayi, ladayi gectim de :)

bu dediğiniz şey rize'ye neden çay ithal edilmiyor demek gibi bir şey. adamların gereksinimi yok ki, neden getirtsinler? kaliteli avrupa otomobilleri zaten giriyor ülkeye. renault, fiat düzeyindeki hatta çok daha iyi otomobilleri zaten kendileri üretiyorlar ve gereksinim duymuyorlar.

  • microfiction  (18.12.10 03:22:16)
vakti zamaninda renault ve fiat--1970'ler--satilirdi ancak artik satilmiyor. Fiat'in Jeep'i iflasini takiben aldigini dusunursek, bir sekilde satiliyor olabilir manasini cikarabilir miyiz?

  • topal barbunya  (18.12.10 03:26:20)
@microfiction cok ilginc bir cevap. hocam o halde hondanin, toyotanin ne isi var amerikada? hadi mercedes, bmw, porsche anlariz da? kia satiliyor abi orda. hyundai var??

  • arnatuile  (18.12.10 03:37:32)
adamların stratejisi bu yönde demek ki. duygusal bir sebep yok ortada. pazar dağılımı bu şekilde olmuş. japonyada da chevrolet yok. bizde de saturn yok, gmc yok.

  • sttc  (18.12.10 03:43:38)
tamamen pazarlama stratejisi reno fiyat dedigin firmalar dünya otomotiv sektörünün yarısına sahipler.
amerikalılar nasıl araba severler yüksek motorlu yada yüksek performans arabaları. bunu yapan kimler var örnek ferrrari. ferrari kimin fiatın.
zaten düşük yakıtlı araç sektörü uzakdogu araçlarının elinde oldugunuda düşünürsek fiat adı altında kaçtane performans aracı var?
bunlar düz mantıkla kurulmuş cümlelerdir. ama fiat amerika gibi bir pazarı boş bırakmamıştır zaten arkadaşta (topal barbunya) yazmış jeepi almış.

ha dersen neden toros yok şahin yok onu da satmanın imkanı yok o adamlara. ama hatırladıgım kadarıyla bi program vardı ucuza araba alıp adam ediyorlardı onda bir keresinde uno görmüşlügüm var.
  • exodia  (18.12.10 04:54:43 ~ 04:56:01)