[ monitor ] 85 Hz 'e çıkamamak

Biliyorum ki bi yazılım kullanarak 60 hz den 85 hz e çıkarım ama bu uygun mudur? windows un ayarlarında şu an ki çözünürlüğüm için 1280 x 960 (ve 20 inch monitor) en çok 60 hz uygun görülmüş.. neden daha yüksek değil? :(

edit: monitör ve ekran kartı sürücüleri son fites (version)

önemsiz gözükse de başta göze monitörlerin yanında gelen cdler bu sorunu çözebiliyor bazen. kolay gelsin

  • prodeq  (25.01.08 09:22:20)
windows'un listelediği tarama frekansının üstüne çıkmak mümkün ama makbul birşey değil. crt tarama devreleri ve tüp belirliyor bu frekansı.

  • nop  (25.01.08 09:37:02)
LCD için 60 hz uygundur. Rahatsız olmuyorsanız değiştirmeye gerek yok.

  • paranormal  (25.01.08 12:03:12)
LCDlerde ekran yenilemesinde ledler o sönmediği için 60Hz yeterlidir. CRTlerde çıkabildiğin kadar çıkman iyi oluyor çünkü aslında ekrandaki görüntüyü çizen şey sürekli ekranı tarıyor. Tarama ne kadar hızlı ise o kadar titreşimsiz bir görüntü alırsınız.
LCD desteklemiyorsa zorla çıkarmak imkansızdır. Siz çıkardınız sansanız bile ekran kaç Hz ise orada gösterir.

  • compumaster  (25.01.08 23:04:26)