Pos Makinasından Çekilebilen Minimum Tutar

Arkadaşlar, böyle bişey var mı acaba ? Geçen 4 tllik bi alışverişi çektirmek istedim postan kredi kartı ile fakat aldığım cevap : 4,5 tl altını çekemiyoruz oldu.
Yasal mıdır ?

Değil elbette bi taraflarından uydurmuşlar.

  • layer26  (17.12.10 00:48:09)
bankamatik kartından 60 kuruş civarında bişey çektirmiştim :)

  • letmein  (17.12.10 00:48:59)
2-3 lira icin kredi karti kullanmisligim var.. ama bilmiyorum cekmemesinin yasal acidan bi baglayiciligi var mi..

sonucta adamin yapacagi masraf, senin o aldigin seyden yapacagi kardan fazlaysa cekmek istememesi normal gibi sanki.. ama dedigim gibi yasal midir bilemeyecegim..

son olarak da mesela bizim tekelde sigara alirken 20 krş fazla cekiyor.. 7 liraysa alacagin sigara 7.20 cekiyor gibi..
  • buzzlightyear  (17.12.10 00:50:05)
bakkallar falan kafalarına göre belli miktar altını çekmeyebiliyorlar. sigara da çekmeyenler var.

  • cro magnon  (17.12.10 00:51:12)
kartı yada makineyi denemek için bir çok kez, 1(bir) kuruş çektiğim oldu.

  • hollowlife  (17.12.10 00:51:33)
Ya adam bir çekim yaptığında taş çatlasa 0.01 tl'lik bir miktar ödemek zorunda kalır iletişime bence 1 liralık bir alışverişi bile kabul etmeliler ama tamamen insafına kalmış.

  • AHOY  (17.12.10 01:36:03)
Market müdürleri & sahipleri genelde istemiyorlar. Hani gelecek 2-3 lira birşey para piç olmasın maksatları. İsmarda falan yasak mesela. Ama kasiyerin insafına da kalmış bişey sonuçta mağaza müdürü ya da akşam hesabı kim alacaksa oturup tek tek bakmıyor onlara... Kasiyerler hesaplıyor genelde yine.. Bazı müşteriler oluyor adam ekmek alacak parası yok.. Kredi kartı olur mu diyor kasiyerler de kıyamıyorum en azından ben kıyamıyorum :)
Bunu 1 sene kasiyerlik yapmış biri yazdı
Not: 10 kuruş çektirmeye çalışanı da gördüm ve çektim de zorla çektirdi ama :)
  • matilda  (17.12.10 01:49:21)
pos'un ait olduğu bankaya durumu belirten ve işletmenin bilgilerini içeren bir şikayet maili atarsanız, tez zamanda arkadaşın sözleşmesi iptal edilir. mal gibi kalır. Zamanında sinirlerimi oynatan bir satıcıya yapmışlığım vardır.

  • gelecektengelenkutupayısı  (17.12.10 01:57:01)
aslında alt limit yok ama burada sanki saygı gerekiyor biraz. nihayetinde o adam sana kredi kartıyla hizmet etmek zorunda değil ve de senin üç beş kuruşluk alışverişte malının karşılığını direk nakit olarak almak yerine banka aracılığıyla almayı da tercih etmemeleri gayet olağandır. büyük marketlerde böyle bir sorunla karşılaşmassın ama gidip de bir bakkaldan bir paket çekirdek alıp, kredi kartıyla ödemek istemek de biraz ayıp olur yani. şikayet etmek de nasıl bir terbiyesizlik oluyor arkadaşım? ayıp denen bir şey var yahu.

  • xeuszt  (17.12.10 04:51:52)
0.1 lira bile çektirdim.

  • kayranin kedisi  (17.12.10 09:28:44)
2-3 lira cektiririm sürekli bankamatikle alışveriş yaparken. sevmiyorum bozuklarla uğraşmayı. 20tl vericem sonra bir sürü bozuk para verecek üstüne bana.

  • quadropol  (17.12.10 09:52:31)
yedek kulübesinde bile gördüm.

  • serseri marti  (17.12.10 10:17:31)
neden ayıp olsun? o adam o makinayı alırken bir sözleşme imzalıyor. Belli şartları kabul ediyor. Kendi keyfi için beni mağdur ediyorsa, pekala şikayet ederim. Keza sözleşmeye aykırı bir durum söz konusu. Kafasına göre ben şu kadara kart çeklerim (bir de bunun dergi/gazeteye çekmeyenleri var) diyemez. Kendisine ait olamayan bir sistem üzerinde kendi kurallarını koymaya çalışmak alanen suçtur.

  • gelecektengelenkutupayısı  (17.12.10 11:19:32)
hizmet vermek zorunda. ödeme koşulları mastercard visa nakit para olarak geçiyorsa. anasını bile...

  • fukka  (17.12.10 16:05:47)
Maximiles Lounge 0.02 TL cekiyor... :P

  • ucan sincap  (17.12.10 17:18:44)