yemek-kombinasyon

selamlar,

elimdeki az melzemeyle fena olmayan bir şeyler yapmak istiyorum.

yardımlarınızla patates püresi hazırlamaktayım. kabak-patlıcan-biber kızaracak birazdan.

güzel bir salata yaptım.

elimde şehriye, pirinç, makarna gibi şeyler var. kahvaltılıklar var ve 400 gr civarı da kıyma var.

nasıl ne yapsam gideri olur? fena olmaz?

teşekkürler...

patates puresi ile makarna vs gibi nisasta agirlikli bir yemek hazirlamaniz pek saglikli olmasa da soyle birsey onerebilirim:
sehriye ile corba yapabilirsiniz.
pilav, kiyma ile yapilmis kofte ve yanina patates puresi ile beraber tek tabakta servis yaparsiniz.
ortaya da kizartma ve salata koyarsiniz.
giderek acikiyorum sayenizde...
  • purkinje  (14.12.10 17:30:23)
kıyma ile köfteyi nasıl yapıcam?

  • yasakani  (14.12.10 17:35:02)
oktay ustadan size gelsin..
www.e-tarifler.com
  • purkinje  (14.12.10 17:43:13)
(bkz: spaghetti bolognese)
kıymalı makarna :)

  • freebird5406  (14.12.10 18:00:05)
Makarnadan salata,pirinçten pilav,şehriyeden çorba ve kıymadan da köfte yapıp afiyetle yiyebilirsiniz.

  • skywalkeremre  (14.12.10 18:30:39)