Harddisk kurtarma (Uzman yardımı lütfen)

500 gb'lık bir harddisk disk yönetiminden ham diske çevrilmiş. Dinamik diske dönüştürmeye çalıştırırken yanlışlıkla yapılmış sanırım. Şu an diske ulaşamıyoruz. Diski kurtarabilmemiz için ne yapmak gerekiyor? Hangi programlar bu iş için biçilmez kaftandır?

Bir de teknik serviste eleman biz bunu 200 dolara açıp bi işlem yaparız ama garantisi yok. Olmazsa bu iş bilgilerde sonsuza kadar gider diyorlar. Bu işlem nedir? Aslı astarı var mıdır yoksa bizi mi kekiyorlar? Saf buldular da ...... neyse girmiyim oralara.

Disk çok önemli. Ben bu işi başarırım usta diyenler varsa ticari anlamda da yardımcı olabilirler.

partition recovery adlı proğramı kullanabilirsiniz; www.partition-recovery.com adresinden cd image versiyonunu indirip (4.1mb) cd den boot ederseniz büyük ihtimal hdd eski haline gelecektir. aslında pekçok recovery proğramı var fakat partition recovery dosya kurtarmak yerine partitionı kurtardığı için daha kolay. dah önce aynı durumdan bir kaç derfa hayatımı kurtarmışlığı var. tabi bu sadece dosya sistemi bozulmuşsa geçerli, fiziksel bir hasar veya donanımsal bir hata varsa yazılım pek işe yaramaz.
edit: bilgilerin önemli olduğunu göz önüne alırsak, aynı sayfadaki kullanım kılavuzunu okumakta yarar var. ayrıca proğramın windows sürümleri hariç ücretsiz herhangi bir crack gerektirmiyor.

  • opteron  (23.01.08 15:21:48)
easy recovery adlı programın tam sürümünü edinin. hdd ı bir bilgisayara baglayin. programi calistirip bu hdd ı gösterin. gerisi kolay.

büyük ihtimalle kurtarirsiniz verileri.
  • chavezding  (23.01.08 15:22:15)
200 dolara kurtarma yapıyorlar. yaptıkları devre kartını değiştirip sonra belli başlı programlarla diski taramak tabi bu uzun sürüdüğü için o kadar para istiyorlar 16 saat sürdüğü oluyor. evde de yapılabilir bu olaylar ama piyasada bi ton program var hangisi en iyisi bilmek zor. adamlar hepsini aşağı yukarı denemiş tecrübe etmiştir tabi yinede garantisi yok. ben bi kere kurtarmıştım fiziksel olarak bozulan diski ama 2-3 gün uğraştırdı.

  • sourlemonade  (23.01.08 19:40:14)
200$ vermeye hiç gerek yok.

  • chavezding  (23.01.08 19:55:29)