Parmakta nedensiz morluk [capslı]

Çok sevgili hipokrat yeminliler,

birden bire gelişen, dokununca acıdığını farkettiğim bir morlukum oldu parmağımda bir anda, bir yere çarpmadığımdan da eminim. Neden olmuş olabilir, ne yapabilirim=(

acil yardım...

edit: dolama nedir bilmiyorum ama netten baktığım kadarıyla şiş parmak uçlarına neden olurmuş,
edit2: madem inanmadınız bana, açıklıyorum, 2 saat yazı yazdım bilgisayarda, 5dk mola verdim döndüğümde farkettim görülmeyecek gibi değil yani o saate kadar farketmedim desem.. çarpma dışındaki ihtimalleri düşünsek lütfen:(

yüksek ihtimal bir darbe almışsındır hatırlamıyo olabilirsin.

  • nemo problemo  (12.12.10 22:19:16)
muhtemelen bir yere farkında olmada çarpmışsındır orada ki kılcal damarlar hasar görüp kanamıştır.

  • skywalkeremre  (12.12.10 23:10:45)
eğer morluk mouse tuttuğunuz elinizin parmağında ise, muhtemelen uzun süre orta parmağınızı kasarak mouse tutmuşsunuz. eklem tepki göstermiş:) ya da başka bir zorlama sonucu olmuş. hipokrat yeminli değilim.

  • dasblankewesen  (12.12.10 23:23:15)
bepanthen merhem sürmeyi deneyin. geçmiyorsa ve artış varsa doktora gidin.

  • ermanen  (12.12.10 23:34:41 ~ 13.12.10 01:42:32)
hipokrat yeminli adayıyım:)
eğer kısa bir sürede ortaya çıktıysa hematom başlangıcı olabilir, bunun için damara bir şekilde hasar verilmei gerekir bu parmağınızla farketmeden yaptığınız ters bir hareketle de oluşabilir (kas sıkışması vs.)
pek tabii görmeden başka yorum yapamam ama hematom sorunu olan kişilerin ilk yapması gereken morluğun yayılmasını ve şişmeyi duydurmak için buz koymaktır.
hematom çeşitli durumlarda tehlikeli olabilir. hekime muayene olmanızı öneririm.
  • nzl  (13.12.10 16:11:10)