türk televizyonlari ve küfür

-essogluesek
-it oglu it
-(ha) siktir
-ibne
-orospu (çocugu)
-götveren
-pezevenk
-piç
vs

gibi kelimeler sansurlenmese dizilerde (saati ne olursa olsun), filmlerde daha gerçekci olmaz mi? adamlar dizilerde kavga ediyolar agizlardan bi tane kufur çikmiyo mesela.... ya da türk filmi yayinliyolar söylediklerinin yarisi sansürleniyor...

hem bu kelimeler çocuklari ne kadar etkiler ki? çocuklar zaten küfürlerin allahini biliyolar...

siz bu konu hakkinda ne dusunuyosunuz ?

bu tür konularda bizim o ünlü türk aile yapısı devreye giriyor. daha doğrusu rtük, bu yapıyı öne sürerek ceza veriyor.

hani ben de tv üzerinden esrarın legalleştirilmesi savunulsun, uyuşturucuya özendirilsin demiyorum fakat, hakaretmiş öpüşmeymiş bu tür basit konulara karşı rtük'ün elinde sopayla bekleyen bekçi misali hemen "türk aile yapısına uymaaaz" diye bağrınması saçma geliyor bana.

bu olay, telekomünikasyon bakanlığının porno siteleri engellemesine benziyor. televizyonda hakaret/cinsel içerikli yayın ile internette porno içerikli yayına müdahale edilmemeli. çocuğunun etkilenmesini istemeyen varsa, ebeveyn kontrolü adı verilen ve sadece ebeveynlere gereksinim duyulan kontrol mekanizmasını hayata geçirsin, hatta şu an birçok "aile paketi", "ebeveyn kilidi" gibi paketler/yazılımlar mevcut.
  • deckard  (10.12.10 23:06:12 ~ 23:11:01)
Sokaktaki çocukların sizin bile daha önce duymadığınız küfürleri birbirine ettiğinin farkında mısınız?

  • cnky  (10.12.10 23:07:57)
dun izlediğim filmde prezervatifi sansürlemişlerdi. diyecek bir şey yok.

  • zenc  (10.12.10 23:09:48)
toplumu bok götürür gibime geliyor. insanlar özellikle gençler ve çocuklar televizyonda gördükleri rol-model almakta.pezevenk it oğlu it essoluessek gibileri olabilir fakat geri kalanı oldukça ayıp (kimr göre bana göre). bi de insanlar bunların anlamını düşünmeden kullanıyorlar. yani çocukken öğrenip milletin anasına bacısına küfür ediyorlar çok normalmiş gibi.bence olmasın. gerektiğinde küfür edilsin ama şimdi böyle olursa olduk olmadık yerde herkes küfreder. saygı denen bişey kalmaz, aile yapısı bozulur( gerçi zamanla o da çok değişiğ bozuldu)

  • paintov  (10.12.10 23:12:44)
kemal sunal'ın hanzo adlı filmindeki ayı kelimelerinin tamamı sansürlüdür ayrıca televizyonda.

ayrıca süt kardeşler, şabanoğlu şaban, köyden indim şehire gibi filmleri izleyemezsiniz kesintiden.

salak milyoner adlı film artık yayınlanmaz. sebebi acaba nedir?

kibar feyzo'dan bahsetmedim bile.

hababam sınıfı serisi ise artık raflarımızdaki yerini aldı.
  • xeuszt  (10.12.10 23:14:47)
en azından sansürsüz halini de internetten falan yayınlasalar ya da dvd'sini falan çıkartsalar. açıkçası behzat ç.'yi sansürsüz izlemek daha çok keyif verirdi.

  • msne  (10.12.10 23:43:08)
ezelde de bipliyolar ama pek işe yaramıyo baş ve son harfi duyuluyo gayet de:D

  • sweeney  (10.12.10 23:48:16)
Bu arada, bir zamanların yakışıklı jönlerinin ağzında sigara pozları kötü adam zengin adam pozları sayesinde toplumumuzda 35-55 arası sigara içen kesimin ne kadar fazla oluğunun farkında değil misiniz?

  • cnky  (11.12.10 23:43:08)