TOEFL sonrası soru?

Merhaba behzat ç.'ler TOEFL'la ilgili 2 sorum olacak:

1. bu reading listeningde bazen fazla sorular geliyor (kimine ordan kimine ordan yani) biliyorsunuz, bu fazla gelen kısımlar değerlendiriliyor mu? en kötü yaptıklarınız mı çıkarılıyor nedir nasıl puanlanıyor?

2. writing de puanlar 15-15 mi ?

3. integrated writing de conclusion yazılamadıysa (1-2 cümle eksik kaldıysa) aşağı yukarı kaç puan gider?

danke şön

1. ben hiç sınava girmedim ya da bi toefl testi çözmedim ama geçen gün bi arkadaş dedi ki böyle fazla sorular oluyor bazen. daha sonraki sınavlarda bu soruları kullanalım mı acaba diye denemek için koyuyorlarmış. yani asıl sorular ve ona ek olan deneme amaçlı sorular var. ama sınava girenler hangilerinin gerçek sorular olduğunu bilmedikleri için hepsini yapmak zorunda.

  • tepedeki psychedelic adam  (08.12.10 16:47:39)
1. Sınava girerken fazla gelen bölümlerin kendi araştırmaları için yaptıkları bir çalışma olduğu minvalinde birşeyler yazıyor.Yani değerlendirmeye alınmıyor diyorlar.Ama tam olarak kimse bilmiyor.

2.Evet

3.Integrated bölümünde ekstra bir sonuç yazmak zorunlu değil,yani reading pasajında belirtilenleri listeningde söylediği şekilde çürüttüklerini belirttiysen,ekstra bir sonuç yazmak gerekmiyor.Ben giridğimde yazmamıştım tam puan gelmişti.
  • FAtE  (08.12.10 18:10:22)