Öğrenci ve Forex

Selam yatırım uzmanları,

Son zamanlarda şu forex işine ilgi duymaya başladım. Teknik olarak bilgim neredeyse sıfır ama okuyarak, demo hesaplarla v.s. öğrenebilirim diye düşünüyorum.

Bir forex firmasıyla görüştüm bugün en az 100$ ile hesap açıyorlar. Öğrenciyim ve maddi yönden zor durumdayım. Bulunduğum şehir öğrenciyi benimseyememiş bir şehir. Öyle part time işler falan neredeyse yok gibi. İş bulamıyorum kısacası.

Bahisle hayatımı sürdürüyorum genelde ama o da bir tutuyor bir tutmuyor.

Şimdi merak ettiğim konu şu. Ben 100$ ayarlayıp bir hesap açsam, ufak alım satımlarla bu işten şimdilik öğrenci geçindirecek bir mebla kazanabilir miyim? Yoksa bu iş en az birkaç bin dolar olmadan olmaz mı?

Ne dersiniz bir fikir verin.

100$ ı aynı hafta içinde kaybedersin bilmeyen için bahis bile daha güvenli.

  • ryu  (07.12.10 15:32:52)
yıllarca forexle kafa patlatmış biri olarak söyleyebilirim ki:

100 dolarla olmaz,
bahis oynayan biriysen olmaz (duygularını dürtülerini kontrol etmen çok önemli)
teknik analizden anlaman gerekir
ekonomiden anlaman gerekir
1000 dolar bile az çünkü riskin küçük olmalı, risk küçük olunca kazancın da yüksek olmaz
ayda 1000 pip yaparım gibi hesaplarla hiç olmaz
brokerları iyi tanıman gerekir, türkiyede hesap açma. oanda tavsiye ederim.
iyice öğren, paranı biriktir öyle gir gireceksen. www.forexfactory.com da takıl bol bol.
ingilizce kesinlikle şart.
türk sitelerinde takılma.
scalping yapmakla uğraşma, hesabını anında wipe edersin.
www.babypips.com teknik detay öğrenmek için iyi bir yer.
ekonomi haberlerini kaçırma, forexfactory de takvim var.
  • groove salad  (07.12.10 15:58:20 ~ 15:59:45)
100 dolar'ı kaldıraç sistemi yüzünden birkaç dakikada kaybedersin zaten. Aşırı riskli ve çok ciddi bir ön çalışma ve bilgi gerektiren bir piyasadır forex piyasası.

öncelikle ücretsiz demo hesaplarla başla. www.uzmanforex.com 'da var mesela ücretsiz demo hesapları. Olay nasıl çalışıyor orda görebilirsin. Hatta 5-6 ay demo oynamanda fayda var.

Uzman forex 5 günlük ücretsiz forex kursları açıyor istanbulda onlara katılabilirsin.

Ayrıca "Teknik analiz mi hadi canım sende" ali perşembe'nin teknik analiz kitabıdır. ciddi düşünüyorsan ona başla, çünkü teknik analize ciddi bir biçimde ihtiyaç duyacaksın.

Ben bir dönem üzerinde çalışmıştım ama aşırı riskli ve oldukça çok bilgi sahibi olmayı gerektirdiği gibi sürekli takip gerektiğinden de forex piyasalarında yatırım yapmadım.
  • apismellifica  (07.12.10 15:59:09 ~ 16:01:19)
parana yazık, bulaşma forex işine derim.

(bkz: forex scam)
  • d k a  (03.03.11 04:58:23)
Demo hesabıyla deneme yapıp işi öğrenmeye çalış, baktın iyi gidiyor devam edersin.
Buradan hesap açabilirsin:
www.gcmforex.com
  • gelek spas for everything  (12.03.16 15:36:38)
Forex ile zamaninda ugrasmis, kafa patlatmis ve zararli cikmamis biri olmama ragmen bulasma derim. Hele ki ogrenciysen hic bulasma.

-100 dolarla girersen zaten kaybedersin.
-100 dolardan fazlasiyla girersen daha cok kaybedersin.
-Bahis oynayan biriysen 1 ay dayanamadan hesabi sifirlayacagina 1000dolar basip ben bahse girerim.
-Demo hesaplarinda deneyip ogreneyim dersin ama demo hesaplar seni yaniltir, sistem birebir ayni mantikta isler demoda ama yaniltir. Nasil yaniltir cok cok merak ediyorsan ayrinti veririm bir ara:)
-Surekli takip etmen gerekecek, kafan surekli actigin islemde, kurlarda ve ekonomik takvimde olacak. Takip etmezsen ummadigin anda hesabin sifirlanacak, hem okul hem bunu bir arada yurutmek ne kadar mumkun bilmiyorum.
-Ama takip etsen de buyuk ihtimalle kaybedeceksin:)
-Bu piyasada islem yapanlarin cogu kar degil zarar eder, kurtlar sofrasina hic girmemek yegdir.

Bu ara neden herkes Forex soruyor duyuruda? :)
  • stavro  (12.03.16 16:40:14 ~ 16:41:32)