maaş beklentisi

iş görüşmesinde soruldu, maaş beklentiniz nedir diye. yaklaşık olarak şu dedim. brütü sordu, o da tahminen şu civardadır (kafadan hesaplamaya çalıştım) dedim. ama ardından iş detaylarını konuşunca az geldi. şimdi sorum şu; olur da pozisyon için bana karar kılarlar, ararlarsa dediğiniz miktarı kabul ediyor musunuz diye, bunu değiştirme, tekrar pazarlık yapma imkanım var mı? söylediğimin 1,5 katına çıkmayı düşünüyorum. sonradan değişiklik tuhaf olur mu?

yok, siz aklınızdaki rakamı söyleyin ama unutmayın stepnede sizin söylediğiniz rakamın altına bulunan adaylar olursa son teklifinizden sonra seçilme şansları size göre artar diyelim.

  • kobretti  (07.12.10 10:44:58)
haklısınız. işi kaybetmek de kötü olur ama başladıktan bi iki ay sonra görüştüğüm başka yerlerden daha yüksek teklif alırsam bu işi bırakmak istemem. kafamda bunun endişesiyle çalışmak istemem.
sonradan artırma olayında çekindiğim kısım, oluşturacağım kötü izlenim.

  • sttc  (07.12.10 10:47:39)
merak etmeyin, bir kılıfına uydurursunuz. yanlış hesap bağdattan dönermiş.

  • kobretti  (07.12.10 10:55:20)
brüt soruyorsa firmanın bir skalası vardır zaten sen 1.5 katı istedin diye onu vereceklerini sanmam. ama istemediğin bir maaşa çalışma tabi ne işin var.

  • ozdek  (07.12.10 11:53:07)