Iphone 3 bilemedin 4

Amerikandan arkadaş getirecek de bazı sıkıntılar var.

1-Amerika da bu nane ucuz mudur? (basit sorudan başladım)

2-3 mü alam 4 mü (kimileri 4 yerine 3 ün bilmem ne modeli var onu al diyor)

3-aleti buraya gelince sorunsuz çalıştırabilir miyim ? (pasaporta kayıt mayıt diyorlar nasıl olacak o iş? ben Amerika ya yada yurt dışına o tarihlerde çıkmamış olsam da-bayramda çıktımdı- pasaportuma kayıt yaptırabilir miyim misal?)

4-su süreç hakkında başka bilmediğim, bilmem gereken,"sakın haaa...", "şunu sakın unutma" diyeceğiniz bir durum var mıdır?

bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim.

1- yarı yarıya fiyat farkeder. Ancak kontratlı değil de unlock bulunması gerekli
2- 4 al, eskiye rağbet olsa bit pazarı hikayesi. teknik olarak çok farklılar
3- arkadaşın pasaportu ile bir telefon bayisine gidecek beraberce kayıt ettireceksiniz cihazı. Yalnız arkadaşın bundan sonra 2 sene daha yeni bir telefon kayıt ettiremez. 1 pasaport 1 kayıt
4- unlock olmasına dikkat edeceksin sadece gerisi çok önemli değil.
  • gitti gelecek  (07.12.10 10:16:33)
amerikadan alinanlar icinde fabrikadan kilitsiz olan yok bildigim kadariyla. zaten bu sebeple kanada veya hong kongdan vs aliyorlar.

fiyat karsilastirmasi (biraz eski olabilir) img.donanimhaber.com

unlock islemi mesakatli bir is. her yeni cikan firmware sonrasi baseband yukseldiginden tekrar unlock etmek gerekiyor. bence amerikadan alip aletin unlocki cikacak diye bekleyip durmayin. ayrica muhtemelen oradan alinan 4.2.1 olacak gelecektir ve bir belada oradan cikacaktir. uzun mevzular.
  • entrapmen  (07.12.10 12:07:50)