balayına giderkene pasaport sorunsalı

kızlık soyadı ile alınmış pasaport ile nikahın ertesi günü direkt yurt dışına balayına gidilebilir mi? herkesten bir ses kafam karıştı. bir bilen aydınlatsın lütfen. aydınlanana kadar yukarda kalabilir miyim ?

nüfus cüzdanın da hala bekarlıktan kalmaysa olur gibi bence.

  • let the game begin  (06.12.10 16:41:06)
daha net cevaplar verecekler cikacaktir, yaniltmak istemem fakat, havaalaninda nufus cuzdanina bakilmiyor, bir tek pasaport ve bilet, o yuzden de biletteki isimle uyuyorsa pasaporttaki isim sanirim sorun olmayacaktir.

  • Labyrinthe  (06.12.10 16:49:05)
Hertürlü gidilir

  • mikelarteta  (06.12.10 16:59:14)
zaten evlendiginizin ertesi günü nüfus cüzdaninizi değiştiremezsiniz. nüfus cüzdanı değişmeyince yeni soyadini pasaporta da ekletemezsiniz. dolayisiyla bilet kizlik soyadina gore alindiysa bi problem olmadan seyahat edebilirsiniz.

  • alan shearer  (06.12.10 17:23:46)
bir gün önce evlenmiş birisi sistemde evli olsa da kağıt üstünde değil. nüfus cüzdanını en geç 1 ay içinde değiştiriyorsun.
pasaportu değiştirmeye gerek yok, içindeki sayfaya polis ek not düşüyor.
önemli olan bilet ve pasaport isminin uyuşması.
evli- bekar yazması çok önemli değil.
  • pyro clustic flow  (06.12.10 19:10:07)
gittim, bir sorun olmuyor.

  • nefertarii  (07.12.10 01:14:34)