nokia 5800 yazılım güncelleme

daha önce sorulmuş ve yanıtlanmış ama detaylı bilgi yok.

güncellemek için ne yapmak gerekiyor? şöyle adım adım, anneye anlatır gibi anlatır mısınız?

bilgisayara bağlayıp mı, cihaz üstünden mi?

cihaz üstünden ise (internet paketi yoksa öküz gibi para yazıyor) uygulamalar menüsünde güncelleme gibi bir şey var. girince zaten tarayıp ne var ne yok buluyor. seçiyosun istediğin güncellemeyi, yükle diyorsun yükleniyor.

bilgisayardan ise, ovi suite kurmak gerekiyor öncelikle. onu kurduktan sonra aprogram açılıyor. yönergeler takip ediliyor. cihazı bağla diyince usb veya bulutut ile bağlanıyor. orada menüleri var zaten güncelleme menüsüne girince neler güncellenebilirse çıkıyor seçip güncelle diyorsun, güncelliyor.
  • kibritsuyu  (03.12.10 16:27:43)
bluetooth ile güncelleme yapılamaz. mutlaka kablo takılı olması gerekiyor. daha sonra ovi suite'ten güncelle diyip yönergeleri takip ediyorsun. tabi bilgiler silineceği için cihazı önce yedeklemek gerekiyor. bunu da ovi suite üzerinden yapabilirsin.

  • emrag  (03.12.10 16:30:38)
paketim var da bilgisayardan yaparsam daha sağlıklı olur sanırım, şu an telefonun versiyonu 30.xxx bişiy sanırım 50.xxx 60.xxx gibi sürümleri mevcut, onu da ovi suite üzerinden yapabiliyorum değil mi?

  • sotw  (03.12.10 16:30:44)
@emrag : hangi bilgiler gidiyor? bilgisayardaki c: sürücüsünü formatlayınca d: sürücüsü kalıyor ya o mantıkla mı düşünmek gerekiyor? telefon rehberi, mesajlar, fotoğrafları yedeklemek gerekiyor mu?

  • sotw  (03.12.10 16:33:09)
önce hafıza kartını çıkarın bence.sonra bilgiler silinme ihtimali vardır.

Pc Suite in yazılım güncellemek için ayrı bir eklentisi var Pc Suite'in onu da indiripn kurun .Türkçe dil olarak kurulur.

Pc Suite güncelleştirme eklentisi yeni cihazları tanımıyor olabilir ve bu yüzden sizi Ovi Suite yönlendirebilir. Yeni cihazlar için Ovi Suite öneriyorlar zaten kutudan da Ovi Suite yazılımı çıkıyor.

Ovi Suite kurulumu yaptıysanız Ovi Suite ile yazılım güncelleştirmeyi yapabilirsiniz. Pc Suite gibi telefon ile pc bağlantısı kurun Araçlar > Yazılım Güncellemeleri adımını izleyin sonrası kolay, çıkan yönergeleri takip edin.
  • keller  (03.12.10 16:35:50)
benim tavsiyem yedekle. zaten en fazla 1 dakikanı alır yedekleme. "nbu" uzantılı bir dosya oluşturuyor ovi. yedek alırken soruyor zaten kişileri, mesajları...vs. yi. ben güncellemeden ziyade son yazılımı tekrar yükleme yapmıştım ve sim kart bile tertemiz olmuştu :D sonra yedeğimi geri yükledim. resimlerin boyutunu bilemem ama diğer herşeyin boyutu büyük ihtimalle yarım mb bile olmaz. bilgisayara at nolur nolmaz.

edit: keller'e de katılıom. hafıza kartı da çıkık olsun. tedbir hep.
  • emrag  (03.12.10 16:47:27 ~ 16:48:05)