Koku alamıyorum!

İyi çalışmalar arkadaşlar;

Kendimi bildim bileli burnum koku almaz. İlkokulda millet serviste "ıyk kim osurdu vs..." muhabbetleri yaparken ben bön bön etrafa bakardım. Şu anda da durum öyle, evim çok kötü kokuyormuş ama benim haberim yok. Milletin maskeyle yaptığı kimyasal çalışmaları ben normal soluyarak yapıyorum. Koltuğumun arkasına ceset saklasanız muhtemelen birkaç sene sonra bulurum.

Nedir, ne değildir benim olayım? Koku duyumu mu kaybettim? Geri nasıl bulabilirim?

Not: Sinüzitim var.
Not2: twitter hesabım da var. Olayla bir ilgisi yok bu bilginin ama yazmak istedim.

burun kemiğinde eğrilik varsa sebep olabilir.

  • benyazdimoldu  (02.12.10 11:19:56)
Aynı problem kendimi bildim bileli bende de var.

Sinüzit'im vardı ama ameliyat oldum 8 sene önce. Bir gelişme yoak.
Cevabını bulursan bana da haber ver =)
  • apismellifica  (02.12.10 12:04:30)
anosmia ve hyposmia'yı bir araştırın. birçok nedenden biri olabilir.

  • ermanen  (02.12.10 12:25:34)
Yalnız olmadığım için çok sevindim bir anda :)
ben de kendimi bildim bileli koku alamıyorum. ayrıca sinüzitim de yok :)
ama bazen pırasa, soğan, yada lağım kokusu gibi kokuları çok nadir de olsa alabiliyorum.
ama gel gör ki o hoş çiçek kokularını, o parfüm kokularını anlamıyorum, ayırt edemiyorum, bak bu nasıl kokuyor diyorlar boş boş bakıyorum :)

ben de acaba burnumda et var da ondan dolayı mı koku alamıyorum diye saçma bir düşünce içerisindeyim :)
  • thebitterend  (02.12.10 13:09:45)
tat duyusunu etkilemiyor mu peki bu durum. yemekten de doğru düzgün tat alınmaz sanki, çok kötü ya.

  • red g  (02.12.10 13:44:38)
@red g etkiliyor elbette. mesela hiç vedat milor gibi işkembe içerken orgazm olmadım :(

  • ataturkiye  (03.12.10 09:06:51)