TOEFL soruları!? (sınavla ilgili sorular yani)

Hi Benjamin Buttons,

çok yakında gireceğim TOEFL ile ilgili birkaç sorum olacak daha önce girenler bi el atarsa harika olur çok da güzel olur tamam mı?

1. reading kısmında süre nasıl olucek? her parça 20 dakika diyen var bu durumda 3 parça gelirse 60, 5 parça gelirse 100 dakikam olucak, bir kısım da kaç parça gelirse gelsin 60 dakikan var diyor?

2. reading parçalarında mousela parçanın altını çizebiliyor muyuz? kalıcı olarak değil tabii de pdf'lerde ya da websayfalarında yaparsın ya fareyi sürükleyince mavi olur, var mı böyle bişi?

3. speakingde şu hem okuyup hem dinlediğimiz kısımlarda nasıl cevap vermemiz lazım. yani benim gördüğüm denemelerde okuduğunuzla dinlediğinizi yorumlayın gibi şeyler vardı hep ama Longman'ın örnek cevaplarında "in this set of materials" diyip okuduğunu dinlediğini özet geçmiş nerdeyse elemanlar kendi yorumunu katmamış?

4. bi de korkuyorum ben baya ya aşağı yukarı nasıl oynar puanlar, yani aynı insan bi sınavdan 105 bi sınavdan 80 alabilir mi?

tşk sçs kib bye

4. korkma, konsantre ol, alabileceğinin en iyisini almaya çalış. objektif bi sınav, o açıdan kafan rahat olsun.

1. ekstra reading parçası gelme ihtimali çok büyük. genelde bi test ekstra ekliyolar, hani bi sonraki sınavlarda koyalım mı bunu diye deneme amaçlı. puana etki etmiyor. o genelde readingden geliyor. zaman da ekstra veriyorlar yanlış hatırlamıyorsam.

2. bunu yapacağına önündeki kağıtlara ufak ufak notlar alabilirsin, ama işaretleyebilirsin dediğin gibi. toefl'da o ufak not alma olayı çok önemli.

3. bilmiyorum valla buna cevabım yok :D ama öyle çok kasış şeyler gelmiyor, en fazla iki öğrenci muhabbet ediyor falan..
  • kveldulv  (01.12.10 18:50:15)
Kaplan ya da elinde hangi kitap varsa tam olarak bitir, korkma. Benzini kolay yola devam. İngilizce değil toefl çalışacaksın.

2- hayır

ayrıca 3.soru için bir kolaylık vardı, bulursam yazarım buraya.

edit:
3- www.testden.com
www.urch.com
  • 101101001  (01.12.10 19:20:03 ~ 19:26:51)