c: de yer açmak

300gb olan hardiski bölmeden kurmuştum win7 64bit'i ama şimdi yer yok diyor. cidden 3-4 mb bişey var. benim bütün filmler müzikler filan ikinci harddiskte. itunes ve steam'in db'yi de oraya koydum. ne sileiym ben şimdi? masaüstü/belgelerimde de hiçbirşey yok.

windows7 nin 300gb yer kaplaması gibi bir imkan yok virüs falan olabilir. veya çok fazla oyun,program falan kurmuşsunuzdur işinize yaramayanları silin.

  • r_u_h  (01.12.10 16:34:44)
once ccleaner kurup kabasini bi temizleyin. ardindan eski sistem geri yukleme noktalarini silin. (hatta benim gibi yapip sistem geri yuklemeyi tamamen kapatabilirsiniz)

  • alan shearer  (01.12.10 16:35:55)
Ne kurdunuz da 300 Gb doldu bilmiyorum* ama o programların bazılarının örnek dosyaları vardır, onları da alın diğer diske.

* Nasıl doldurdunuz deyince aklıma doksanların başında "bak bu 20 mb'lık diski al, hayatın boyunca yeter sana" diyen satıcıları hatırladım :)
  • sourlemonade  (01.12.10 17:01:47)
@cosmicstring bende onu bilmiyorum işte kesin bilmediğim bir şeyler var sağda solda. o diilde bi program vardı pastaq dilimi şeklinde yüzde olarak bütün dosyaları gösteriyordu. onu bulsam olucak sanki.

  • cagdassalur  (01.12.10 17:18:48)
Eğer C:'nde Windows.old diye bir klasör varsa Win 7 kurmadan önceki harddiskinin tamamı orada duruyor demektir. Büyük ihtimalle harddiskin o yüzden doldu. Herşey çifter çifter var.
social.technet.microsoft.com adresinde Windows.old'un nasıl kaldırılacağını anlatmışlar...

  • sebeklik  (02.12.10 15:23:38)