Dizi önerisi yapar mısınız ?

Bilimkurgu ve fantastik dizilerin hastasıyım. Hali hazırda izlediklerim şunlar :

Lost
Heroes
Fringe
The Walking Dead
Battlestar Galactica
Caprica
Stargate Atlantis
Stargate Universe
Stargate SG-1
True Blood
Supernatural
Terminator TSCC
V

Bunlar dışında şöyle güzelinden neler var ?

Bir de şu diziler gibi kaliteli yapımlardan gözümden kaçan bir şey var mı ?

How I Met Your Mother
Friends
Joey
Spartacus Blood and Sand
Prison Break
Dexter
House

son günlerde nedense bu bkz'ı bikaç kere verdim. öyle denk geldi, yine veriyim.
(bkz: twin peaks)

  • tepedeki psychedelic adam  (27.11.10 02:22:10)
bilimkurgu seven birinin mutlaka star trek izlemesi gerekir. bu arada zaman zaman konulu pornoya bağlasa da californication güzeldir.

  • microfiction  (27.11.10 02:25:49)
The Event Son donemlerin en guzel dizisi sanirim.

Bir de Flashforward
  • independence  (27.11.10 02:30:20)
day break bilim-kurgu (13 bölüm)
the lost room bilim-kurgu (3 bölüm)
the shield drama-aksiyon oz u sevenler bunu da beğendi (7 sezon)
justified western tarzında polisiye (çekimleri devam ediyor)
sherlock (şimdilik 3 bölümü yayımlandı. çekimleri devam ediyor)
the office sit-com
the it crowd
coupling
testees 13 bölüm. sit-com
flight of the conchords müzikal komedi
skins drama-komedi (3. ve 4. sezonu izlemezsen dizi daha güzel hatırlanır)
in treatment psikanaliz yapan bi elemanın seansları
modern family son dönemin en iyi sit-comlarından
an idiot abroad tarihin en komik gezi dizisi

seçerek yazdım. çerezlikleri dahil etmedim yani :)
  • sttc  (27.11.10 02:36:42)
kaliteli bir öneri olarak;
www.cnbce.com
bir diğer önerim ise;
www.cnbce.com
  • password  (27.11.10 02:39:23)
sliders adında 90'lı yıllardan kalma bir bilim kurgu dizisi var. hakkında her yerde müspet yorumlar yapılmış. yakında başlayacağım. bir göz at istersen.

  • michel foucault  (27.11.10 02:41:22)
Doctor Who var.özellikle tavsiye ederim.gözden kaçırılmamalı.her bölümü inanılmaz.

  • kokhucre  (27.11.10 02:45:05)
persons unknown (bilimkurgu, 1 sezon, 13 bölüm sürüyor oldukça merak uyandırıcı bir dizi)
the event, bence de son dönemdeki en güzel dizilerden biri.

bilim kurgu dışında da lie to me ve six feet under var.
  • nefertarii  (27.11.10 03:10:59 ~ 03:16:15)
Nip/Tuck ?? Nasıl atlanır? Toplam 100 bölüm.
Futurama (çizgi bilimkurgu simpsonların yapımcısından)
The Simpsons
Big Bang Theory (bir sürü bilimkurgu /bilim göndermesi inanılmaz yapım)
30 Rock (Ödüllü mödüllü)
Boardwalk Empire (Bu sezonun hitlerinden)
Lie to me (yeni bir genre yarattı bence hastasıyım-house gibi bir şey)
Leverage (heist tarzının seçkin örneklerinden ilk sezonu daha iyiydi ama hala iyi sayılrı)
Mentalist (Hastasıyım)
Nikita (La femme nikita gibi değil ama güzel aksiyon vs)
Human Target (2. sezon başladı sağlam baya)
vee MONK ailemizin dedektifi.
Neredeyse izleme listemi yazmış oldum. Pişman etmez bunlar.
Bir de bazıları sevmese de 24 diyorum. Ben kaç sene izlemedim bu sene başladım. 720p hastalığım yüzünden bekledim biraz indirene kadar ama S06 dan devam edeceğim diziler tatile girer girmez :)

Bu arada yeni mi izlemeye başladın hali hazırda izlediklerim dediklerinin bir kısmı iptal edildi ya da bitti. Neyse walking dead i falan başından yakalamışsın.
  • ozdek  (27.11.10 07:58:35 ~ 08:00:20)
Yazdıklarım arasındaki biten dizilerin tamamını izledim, diğerlerini takip ediyorum.Yazmayı unuttuklarımı da cevapları görünce hatırladım :)

Flash Forward
The Lost Room
Coupling
Futurama
Simpsons
South Park
Family Guy
Kyle xy
  • kimlanbu  (27.11.10 10:01:08 ~ 10:06:28)
(bkz: the 4400)

  • long live rock n roll  (27.11.10 12:46:41)
yahu breaking bad yok burda. kalite deniyor bide.

  • aero dynamik  (27.11.10 19:55:34)