[]

satın alınacak telefonun replika/çin malı olmadığı hızlıca nasıl anlaşılır?

sanırım çinli bazı üreticiler, orijinal ürüne tıpatıp benzeyen replikalar yapıyorlarmış. uyanık tüccarlar da aynı ürün diyerekten 200 lira 300 lira daha ucuza satıyorlarmış bunları.

sonra millet açınca 3g'nin filan olmadığını görüyormuş.

samsung wave alacağım.

replikalar genelde "oem" gibi mi satılıyor, poşet içerisinde filan, yoksa onların da kutusu oluyor mu?

orijinal gibi duran kutulu ürün alırsam kesinlikle replika değil midir midir midir?

telefonu açıp özelliklerini kurcalayacak olursam, replika olmadığına dair ilk tüyoyu nasıl algılayabilirim mesela?

 
kutuları bile birebir yapıyorlar anlamanız menüden işçilikten vs olur. ayrıca bilindik bir yerden alırsanız sorun olmaz.


  • buffy de vampir sayilir  (25.11.10 20:01:00) 
doğubankta sabit takılan işletmeler bana replika kakalar mı? 600 tl'ye wave alayım mı oradan mesela? yurtdışındaki siteleri taradım, almanya'da oricınıl wave'ler 260-270 euro'ya bulunabiliyor.


  • andy kaufman 2  (25.11.10 20:02:30) 
o telefonlari yapan adamlarin kullandigi standart sikik bir font var. direkt ordan anlasiliyor. telefonun orijinal goruntulerine bakip karsilastir.

orn:
iphone vs. pin-iphone
  • fader  (25.11.10 20:04:18) 
hocam önce git bir turkcell, vodafone, avea bayisinde iyice incele sağına soluna bak, menülerini hatmet. arka kapağını açıp iyice bak ne yazıyor ne yazmıyor. sonra git başka yerden al. illaki anlaşılıyor. 1e1 yapıyorlar ama illaki içine tv falan ekstra bişey koyuyorlar =)


  • atrin  (25.11.10 20:12:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.